Zamknij

Kuriozalna "symulka" w Copa Libertadores. Przewrócił się po dotknięciu sędziego

28.11.2021 14:10
Copa Libertadores. - Symulacja DeyversonA [WIDEO]
fot. screen/ Copa Libertadores/ ESPN

Jedną z najbardziej żenujących i ewidentnych symulacji faulu w historii zobaczyli kibice, którzy w sobotę obejrzeli finał Copa Libertadores. W doliczonym czasie gry meczu  Palmeiras – Flamengo „padolino” wykonał brazylijczyk Deyverson.

Deyverson dał swojej drużynie zwycięstwo dzięki bramce w dogrywce finału Copa Libertadores. W 95 minucie meczu znany z Manchesteru United Andreas Pereira popełnił fatalny błąd, który wykorzystał Brazylijczyk. Dzięki bramce Deyversona Palmeiras drugi raz z rzedu wygrało Copa Libertadores. 

Deyverson w tym meczu popisał się golem, ale i kuriozalną symulacją faulu. Brazylijczyk wszedł na boisko na początku dogrywki, a w 122 minucie meczu przewrócił się z krzykiem po tym, jak sędzia dotknął go w plecy.

Palmeiras, zespół z Sao Paulo, wygrało Copa Libertadores po raz drugi z rzędu. W 2020 r. brazylijski zespół pokonał Santos. Palmeiras to pierwszy zespół od dwudziestu lat, który obroniło puchar Copa Libertadores. Ostatnio dokonała tego Boca Juniors w sezonie 2000/01. W argentyńskiej drużynie grał wówczas m.in. Walter Samuel, Juan Roman Riquelme i Nicolas Burdisso.

RadioZET.pl/PAB