Copa Libertadores: Wielkie emocje w finale. River Plate pokonuje Boca Juniors!

09.12.2018 23:20
River Plate - Boca Juniors

River Plate pokonało po dogrywce Boca Juniors w finale Copa Libertadores 3:1. W meczu nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Drużyna Boca Juniors kończyła mecz w dziewiątkę.

Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Boca Juniors. W 44. minucie spotkania River Plate atakowało. Jednak rywale przejęli piłkę i ruszyli na bramkę przeciwnika. Nandez kapitalnie podał prostopadle do Dario Benedetto, a ten bez mniejszych problemów skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron, zawodnicy River Plate musieli poprawić swoją skuteczność. W końcu w 67. minucie padła bramka wyrównująca. Fernandez popisał się fantastycznym rajdem prawą stroną i zagrał do Pratto, który pokonał bramkarza rywali.

Do końca regulaminowego czasu gry nie padła żadna kolejna bramka. Przypomnijmy, że w tym meczu nie obowiązywała zasada goli strzelonych na wyjeździe.

Zaledwie po trzech minutach od rozpoczęcia dogrywki z boiska wyleciał Wilmar Barriors z Boca Juniors. Zawodnik miał na koncie jedną żółtą kartkę, ale przez nieudany faul, sędzia dał mu drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W 109.minucie River Plate zrobiło to, co było nieuniknione, czyli zwyczajnie strzelili gola. Rezerwowy gracz, Juan Fernando Quintero fenomenalnie przyłożył z dystansu pod poprzeczkę i dał swojej drużynie prowadzenie. Bramkarz Boca Juniors stawiał wszystko na jedną kartę i razem z pozostałymi piłkarzami nie schodził z połowy rywali. Po chwili Gago musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, dlatego Boca Juniors musieli kończyć mecz w dziewięciu.

Zawodnicy z Boca mogli jeszcze wyrównać. W ostatniej minucie dogrywki, Jara uderzał z woleja, ale trafił w słupek. Po chwili gracze River wyprowadzili kontratak, po którym do pustej bramki z piłką wbiegł Gonzalo Martinez i przypieczętował triumf na 3:1.