Zamknij

Copa America: Kibice grożą piłkarzowi śmiercią za przestrzelenie karnego

Maciej Walasek
01.07.2019 13:44
William Tesillo
fot. PAP/EPA

William Tesillo nie wykorzystał rzutu karnego podczas konkursu jedenastek w ćwierćfinale Copa America. Po meczu piłkarz i jego rodzina otrzymują śmiertelne pogróżki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

William Tesillo nie strzelił bramki w konkursie rzutów karnych w spotkaniu z Chile w Copa America. Przez błąd 29-latka Kolumbia nie awansowała do półfinału turnieju i odpadła z imprezy. W sobotę reprezentacja Kolumbii wróciła do kraju, w którym piłkarz nie może czuć się bezpiecznie. Żona zawodnika przyznała, że w związku z przestrzeleniem przez niego jedenastki rodzina Tesillo jest zastraszana.

Zobacz także

– Mogłabym spędzić cały ranek, publikując groźby przeciwko mężowi i rodzinie – powiedziała Daniela Mejia.

Copa America: Tragedia na mundialu w 1994 roku

Śmiertelne pogróżki wysyłane przez kibiców przypominają tragiczną historię kolumbijskiego zawodnika, Andresa Escobara, który na mistrzostwach świata w 1994 roku strzelił samobójczą bramkę w meczu z gospodarzami mundialu, Amerykanami. Wówczas jego drużyna przegrała 1:2 i ostatecznie odpadła z turnieju. Niedługo po tym piłkarz został zastrzelony przez jednego z kibiców.

Kolumbijskie służby zapewniły, że zrobią wszystko, aby odnaleźć osoby, które stoją za pogróżkami wysyłanym do Williama Tesillo.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl/MW