Copa America: Bezradna Brazylia zremisowała z Wenezuelą, wygrana Peru z Boliwią

19.06.2019 08:42
Brazylia - Wenezuela

Brazylia zremisowała z Wenezuelą 0:0 we wtorkowym meczu trwającego w Brazylii turnieju piłkarskiego Copa America, mistrzostw strefy południoamerykańskiej. W drugim spotkaniu grupy A Peru pokonało Boliwię 3:1.

Na początku meczu to Brazylia dominowała na boisku, ale wenezuelscy obrońcy nie pozwalali przeciwnikowi wejść w pole karne. Mimo że Canarinhos mieli większe posiadanie piłki, nie potrafili stworzyć praktycznie żadnej groźnej sytuacji. Wyjątkiem była akcja z 38. minuty meczu, gdzie Firmino przed zdobyciem bramki odepchnął rywala, co spowodowało, że sędzia anulował trafienie. Po zmianie stron piłkę w siatce umieścił Jesus, ale dostał podanie od będącego na spalonym Firmino.

W pewnym momencie gospodarze turnieju zaczęli odczuwać skutki mocnego rozpoczęcia spotkania. Jednak wciąż próbowali zdobyć gola, który zostanie uznany. Wydawało się, że do trzech razy sztuka: Everton po dobrej akcji podał do Coutinho, a ten pokonał bramkarza rywali. Aczkolwiek i tym razem Brazylijczycy nie mieli szczęścia, ponieważ okazało się, że po drodze futbolówka trafiła w stojącego na spalonym Firmino.

Brazylia — Wenezuela 0:0

W drugim spotkaniu Peru pokonało Boliwię 3:1 po bramkach: Jose Paolo Guerrero (45), Jeffersona Farfana (55) i Edisona Floresa (90+6). Honorowego gola dla Boliwii zdobył w 28. minucie z karnego Marcelo Moreno.