Brazylia - Peru: Kiedy i o której godzinie finał Copa America?

Maciej Walasek
07.07.2019 18:00
Brazylia na Copa America 2019
fot. PAP/EPA

Finał Copa America 2019 zaplanowano na niedzielę, 7 lipca w Rio de Janeiro na stadionie Maracana. Kiedy i o której odbędzie się finał Copa America 2019 mecz Brazylia – Peru?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Copa America FINAŁ 2019. Kiedy i o której odbędzie się walka o trofeum w turnieju? Copa America to największa impreza piłkarska w Ameryce Południowej. To już 46. edycja Copa America, której gospodarzem jest Brazylia. W Copa America rywalizowało 12 zespołów.

Copa America 2019: FINAŁ: Brazylia - Peru: O której mecz?

Ostatecznie w finale Copa America 2019 zmierzą się Brazylia z Peru. Canarinhos pokonali w Belo Horizonte Argentynę 2:0 (1:0) i po 12 latach ponownie zagrają w w finale piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. Z kolei Peru wygrało z triumfatorem dwóch ostatnich edycji mistrzostw Ameryki Południowej Chile 3:0 (2:0) i po raz pierwszy od 1975 roku wystąpi w finale Copa America.

Brazylia - czekająca na jakikolwiek sukces w seniorskim futbolu od 12 lat, kiedy po raz ostatni wygrała Copa America - zatarła złe wrażenie z trzech poprzednich mistrzostw kontynentu, gdy próżno było jej szukać w czołowej czwórce. Finał Copa America Brazylia - Peru odbędzie się o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Copa America 2019: FINAŁ: Kiedy mecz Brazylia – Peru?

Finał Copa America zaplanowano na niedzielę, 7 lipca w Rio de Janeiro na stadionie Maracana. W rundzie grupowej "Canarinhos" rozgromili Peru 5:0, ale zdaniem ekspertów decydujący pojedynek wcale nie musi zostać zdominowany przez gospodarzy. O trzecią pozycję rywalizować będą w sobotę w Sao Paulo ekipy Argentyny i Chile.

RadioZET.pl/MW