"Książę Turynu" odchodzi z Juventusu. Koniec 25-letniej przygody

Krzysztof Sobczak
17.08.2018 10:21
Claudio Marchisio odchodzi z Juventusu
fot. AFP/EAST NEWS

Claudio Marchisio po 25 latach opuszcza Juventus - poinformował klub. To duży cios dla fanów "Starej Damy", bo choć 32-latek nie był w minionych latach pierwszoplanową postacią, to był jednym z ostatnich zawodników wiernych jednym barwom przez całą karierę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Po 25 latach w czarno-białych barwach przygoda Marchisio dobiegła końca. Dziękujemy za wszystko, Claudio. Zawsze będziesz Bianconero" - czytamy na Instagramie.

"Kocham te barwy do tego stopnia, że ponad wszystko inne jestem przekonany, że dobro drużyny powinno się stawiać na pierwszym miejscu. Zawsze. W tak trudnym dla mnie dniu jak ten dzisiejszy tym mocniej trzymam się tej zasady" - napisał włoski pomocnik.

Marchisio odchodzi z Juve

Marchisio zadebiutował w Juventusie w najtrudniejszych czasach dla klubu - po karnej degradacji do Serie B w 2006 roku. Łącznie rozegrał 389 meczów i strzelił 37 goli. Jego karierę spowalniały liczne kontuzje, przez które m.in. nie pojechał na Euro 2016.

"Książę Turynu", jak nazywali go kibice, sięgnął ze "Starą Damą" po siedem tytułów mistrza Włoch, cztery Puchary i trzy Superpuchary Włoch.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Marchisio. Mówi się o przenosinach do MLS.

RadioZET.pl/Juventus/KS