Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Słowacka policja postawi zarzuty kibolom Cracovii. Spowodowali zamieszki w centrum Bratysławy [WIDEO]

12.07.2019 19:28
sport

Słowacka policja postawi zarzuty kibicom związanym z Cracovią za spowodowanie zamieszek w centrum Bratysławy. Chuligani wszczęli masową bójkę wraz z kibolami Ajaksu Amsterdam oraz Lewskiego Sofia. Zatrzymanych zostało 41 Polaków, spośród których trzech czekać będzie rozprawa sądowa.

Kibole Cracovii fot. Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trzem Polakom i czterem Holendrom postawione zostaną zarzuty wywołania zamieszek – poinformowała słowacka policja. W środę wieczorem chuligani związani z Cracovią, Ajaksem Amsterdam i Lewskim Sofia, podróżujący na mecze pierwszej rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Europy, stoczyli masową bójkę w centrum Bratysławy.

Chuligani z Cracovii usłyszą zarzuty za spowodowanie zamieszek w centrum Bratysławy

Oskarżeni zostali umieszczeni w areszcie, a ich sprawy mają być rozpatrywane przez sąd w przyspieszonym trybie. Jednocześnie słowacka policja prosi osoby, które nagrywały zamieszki o przesłanie ich bratysławskiej policji.

W środowy wieczór na ulicy Venturskiej w stolicy Słowacji doszło do masowej bójki z udziałem chuliganów związanych z Cracovią i Ajaksem Amsterdam, z którymi są zaprzyjaźnieni oraz Lewskiego Sofia. Polacy podróżowali na czwartkowy mecz pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy do Dunajskiej Stredy, a Bułgarzy na spotkanie ich drużyny do Rużomberoka. Z kolei Holendrzy na sparing Ajaksu z Istambul BB, który ma się odbyć w niedzielę w Mittersill, małym alpejskim miasteczku w Austrii.

Słowacka policja zatrzymała 107 osób, w tym 41 Polaków

Niszczono wszystko, co znalazło się w ich rękach. Obrzucano się kawiarnianymi stolikami i krzesłami. Słyszane były dwie eksplozje, dziewięć osób z powodu obrażeń zostało przewiezionych do szpitala. Policjanci zatrzymali 107 osób, w tym 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów.

Czwartkowy mecz Cracovii z DAC 1904 Dunajska Streda, zakończony remisem 1:1, przebiegał spokojnie i nie doszło do chuligańskich incydentów.

RadioZET.pl/PAP/MG

Oceń