Słowacka policja postawi zarzuty kibolom Cracovii. Spowodowali zamieszki w centrum Bratysławy [WIDEO]

Marek Garus
12.07.2019 19:28
Kibole Cracovii
fot. Facebook

Słowacka policja postawi zarzuty kibicom związanym z Cracovią za spowodowanie zamieszek w centrum Bratysławy. Chuligani wszczęli masową bójkę wraz z kibolami Ajaksu Amsterdam oraz Lewskiego Sofia. Zatrzymanych zostało 41 Polaków, spośród których trzech czekać będzie rozprawa sądowa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trzem Polakom i czterem Holendrom postawione zostaną zarzuty wywołania zamieszek – poinformowała słowacka policja. W środę wieczorem chuligani związani z Cracovią, Ajaksem Amsterdam i Lewskim Sofia, podróżujący na mecze pierwszej rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Europy, stoczyli masową bójkę w centrum Bratysławy.

Chuligani z Cracovii usłyszą zarzuty za spowodowanie zamieszek w centrum Bratysławy

Oskarżeni zostali umieszczeni w areszcie, a ich sprawy mają być rozpatrywane przez sąd w przyspieszonym trybie. Jednocześnie słowacka policja prosi osoby, które nagrywały zamieszki o przesłanie ich bratysławskiej policji.

W środowy wieczór na ulicy Venturskiej w stolicy Słowacji doszło do masowej bójki z udziałem chuliganów związanych z Cracovią i Ajaksem Amsterdam, z którymi są zaprzyjaźnieni oraz Lewskiego Sofia. Polacy podróżowali na czwartkowy mecz pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy do Dunajskiej Stredy, a Bułgarzy na spotkanie ich drużyny do Rużomberoka. Z kolei Holendrzy na sparing Ajaksu z Istambul BB, który ma się odbyć w niedzielę w Mittersill, małym alpejskim miasteczku w Austrii.

Słowacka policja zatrzymała 107 osób, w tym 41 Polaków

Niszczono wszystko, co znalazło się w ich rękach. Obrzucano się kawiarnianymi stolikami i krzesłami. Słyszane były dwie eksplozje, dziewięć osób z powodu obrażeń zostało przewiezionych do szpitala. Policjanci zatrzymali 107 osób, w tym 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów.

Zobacz także

Czwartkowy mecz Cracovii z DAC 1904 Dunajska Streda, zakończony remisem 1:1, przebiegał spokojnie i nie doszło do chuligańskich incydentów.

RadioZET.pl/PAP/MG