Legia pozyskała reprezentanta Luksemburga. Przyszedł z Ligue 1

Krzysztof Sobczak
02.02.2018 15:33
Chris Phillips
fot. Legia Warszawa / Jacek Prondzyński

23-letni Chris Philipps, były piłkarz FC Metz i reprezentant Luksemburga, podpisał z Legią Warszawa dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Zagłosuj

Czy Legia zostanie mistrzem Polski?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

36 występów na poziomie Ligue 1 i Ligue 2, 45 meczów w kadrze Luksemburga - to dorobek 23-letniego Chrisa Philippsa. Od 2012 r. jest regularnie powoływany do reprezentacji. Wystąpił w 9 z 10 meczów eliminacji mistrzostw świata w Rosji, w tym sensacyjnie zremisowanym starciu z Francją.

Zobacz także

Do uważanej za jedną z najlepszych we Francji akademii FC Metz (jej wychowankami są m.in. Robert Pires, Emmanuel Adebayor, Luis Saha i Miralem Pjanić) Philipps trafił już w wieku 13 lat. Sezon po sezonie piął się w hierarchii, awansując najpierw do ekipy U19, następnie do zespołu rezerw i pierwszej drużyny. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji zadebiutował w sezonie 2014/15. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 11 spotkaniach.

Chris Philipps, który może grać na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy, dołączył do zespołu na zgrupowaniu w Benidormie.

RadioZET.pl/Legia Warszawa/KS