Zamknij

Izraelski sąd ukarał chłopca, który podbiegł do Lewandowskiego

19.11.2019 14:02
Chłopiec, który podbiegł do Lewandowskiego skazany
fot. AP/Associated Press/East News

Chłopiec, który w sobotnim meczu Izrael – Polska podbiegł do Roberta Lewandowskiego został ukarany przez izraelski sąd. Organ wymiaru sprawiedliwości przyznał 15-latkowi kilkuletni zakaz stadionowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W końcówce sobotniego meczu Izrael – Polska na murawie pojawił się kibic, za którym ruszyli ochroniarze. Podczas interwencji jeden z nich wpadł na Tomasza Kędziorę, który ucierpiał w starciu i długo nie podnosił się z boiska. Na szczęście reprezentantowi Polski nic poważnego się nie stało. Nastoletni fan podbiegł do Roberta Lewandowskiego, żeby się do niego przytulić i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Izraelczycy nie zamierzali odpuścić w sprawie i podali młodego fana razem z jego rodzicami do sądu. We wtorek zapadł wyrok w sprawie 15-latka, który jak podaje portal haaretz.co.il, otrzymał zakaz stadionowy na trzy lata, który ma obowiązywać do 1 czerwca 2022 roku.

Izrael - Polska: Skandal w meczu. Ochroniarz wbiegł w polskiego piłkarza [WIDEO]

- Jego działania mają poważny wpływ zarówno na bezpieczeństwo zawodników, a także wyrządzają znaczne szkody wizerunkowe zarówno państwu, jak i drużynie narodowej – brzmiało orzeczenie.

Sam Lewandowski tłumaczył po meczu, że nie bał się nadbiegającego kibica.

- Wiedziałem, że to jest kibic, który chce wbiec na boisko i albo zrobić sobie zdjęcie, albo dotknąć. Byłem spokojny, widać było, że to młody chłopak z uśmiechem na twarzy. Nie było żadnych obaw.

RadioZET.pl/haaretz.co.il