Chińczycy oferowali 300 mln euro za Cristiano Ronaldo

Krzysztof Sobczak
30.12.2016 09:17
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Chiński futbol to studnia bez dna - dla tamtejszych klubów pieniądze nie grają żadnej roli, dlatego pozwalają sobie one na coraz bardziej szalone oferty. Niedawno wzięli sobie za cel sprowadzenie Cristiano Ronaldo...

O zainteresowaniu jednego z tamtejszych klubów Portugalczykiem poinformował na antenie Sky Sports Italia jego agent, Jorge Mendes.

Jeden z najpotężniejszych menedżerów piłkarskich na świecie zdradził nawet kwoty, jakie wchodziły w grę. Chińczycy oferowali Realowi Madryt 300 milionów euro (blisko trzy razy więcej niż obecnie najdroższy gracz świata Paul Pogba, za którego Manchester United zapłacił Juventusowi 105 mln - przyp. red), a na mocy kontraktu CR7 zarabiałby ponad 100 mln euro rocznie! To blisko 300 tysięcy euro dziennie.

- Pieniądze to nie wszystko, hiszpański klub jest jego życiem - powiedział Mendes.

Ronaldo występuje w Realu Madryt od 2009 roku. Niedawno przedłużył umowę do 2021 roku.

Tevez najlepiej opłacanym graczem na świecie

Kluby z Państwa Środka płacą gigantyczne pieniądze, by  przekonać do siebie gwiazdy futbolu. Tak było z Ezequielem Lavezzim z PSG, tak też ostatnio uczyniono z Carlosem Tevezem.

Argentyński napastnik wyjeżdżał z Juventusu do Boca Juniors, by w swoim macierzystym klubie zakończyć karierę. Nadeszła jednak oferta z Chin - Shanghai Shenua zaproponował mu kontrakt w wysokości 38 mln euro rocznie. 32-latek długo się nie zastanawiał i został najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie.

RadioZET.pl/goal.com/KS