Serie A: Chievo spada do drugiej ligi, kolejny gol Milika [WIDEO]

14.04.2019 19:48
Chievo - Napoli

Arkadiusz Milik zdobył gola, a jego Napoli pokonało Chievo Verona 3:1 w meczu 32. kolejki Serie A. Dla ekipy Mariusza Stępińskiego taki wynik oznacza spadek do Serie B.

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek Chievo traci do bezpiecznego miejsca, zajmowanego obecnie przez Bolognę, 20 punktów.

Serie A: Napoli pokonało Chievo

Napoli wygrało ten mecz najmniejszym nakładem sił, bo w perspektywie, w czwartak, czeka tę drużynę mecz rewanżowy Ligi Europy z Arsenalem Londyn (0:2). Pierwszego gola w 15. minucie zdobył Kalidou Koulibaly, a w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Arkadiusz Milik. Dla Polaka to już 17. trafienie w tym sezonie ligi włoskiej.

To jeszcze nie był koniec, gdyż wielką ochotę do strzelania kolejnych goli przejawiał tego popołudnia Koulibaly. Senegalczyk dopiął swego w 80. minucie, zdobywając tym samym dublet. Chievo grało do końca i z honorem przegrało ten mecz - na listę strzelców wpisał się Cesar.

Zwycięstwo Napoli oznacza ponadto, że Juventus nie może jeszcze cieszyć się ze scudetto. "Stara Dama" mogła samodzielnie zapewnić sobie ósmy z rzędu mistrzowski tytuł, ale przegrała w sobotę ze SPAL 1:2.

Chievo Verona - Napoli 1:3

Bramki: Ceasr (90.) - Kalidou Koulibaly (15., 81.), Arkadiusz Milik (64.)