Serie A: Piątek dogonił Ronaldo i Quagliarellę, zwycięstwo Milanu [WIDEO]

09.03.2019 22:23

Krzysztof Piątek zdobył gola, a jego AC Milan pokonał na wyjeździe najsłabszą ekipę Serie A Chievo Verona 2:1. Dla Polaka to już 19. trafienie w lidze, co daje mu prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców wspólnie z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą.

Gol Krzysztofa Piątka w meczu Chievo - Milan fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek był niewidoczny przez całą pierwszą połowę, ale już premierową okazję zamienił na gola. W 53. minucie Polak na raty pokonał bramkarza gospodarzy, Stefano Sorrentino.

Trafienie Polaka zapewniło Milanowi trzy punkty i pewne 3. miejsce po 27. kolejce Serie A. Do tego momentu było 1:1 - na listę strzelców wpisali się Lucas Biglia i Perparim Hetemaj.

Piątek, podobnie jak napastnik Chievo Verona Mariusz Stępiński, rozegrał pełne spotkanie.

Krzysztof Piątek liderem strzelców Serie A

Wyścig po koronę króla strzelców Serie A nabiera tempa. Gol z Chievo sprawił, że Krzysztof Piątek dogonił Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellę. Portugalczyk w tej serii gier odpoczywał i całe spotkanie z Udinese spędził na ławce rezerwowych. Włoch w niedzielę zagra przeciwko Atalancie Bergamo.

Chievo Verona - AC Milan 1:2

Bramki: Perparim Hetemaj (41.) - Lucas Biglia (31.), Krzysztof Piątek (57.)