Chelsea pokonała Eintracht w rzutach karnych i zagra w finale Ligi Europy

09.05.2019 23:52

Chelsea wygrała z Eintrachtem Frankfurt 4:3 w rzutach karnych i awansowała do finału Ligi Europy. W regulaminowym czasie gry i po dogrywce na Stamford Bridge było 1:1.

Chelsea - Eintracht fot. PAP/EPA

Po pierwszej połowie i golu Rubena Loftusa-Cheeka prowadziła Chelsea. W 49. minucie wyrównał jednak Serb Luka Jovic. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

W serii "jedenastek" pierwszy pomylił się Cesar Azpilicueta. Hiszpański kapitan "The Blues" podszedł do piłki jako drugi w swoim zespole, a jego strzał obronił Kevin Trapp. Później piłkarze Chelsea byli już bezbłędni. Pewnie swoje próby wykonali Włoch Jorginho oraz Brazylijczyk David Luiz, a w dodatku intencje gości zaczął wyczuwać Kepa Arrizabalaga, który zatrzymał uderzenia Austriaka Martina Hintereggera i Portugalczyka Goncalo Paciencii.

Awans londyńczyków przypieczętował gwiazdor klubu Belg Eden Hazard, który prawdopodobnie latem odejdzie do Realu Madryt.

Finał Ligi Europy odbędzie się 29 maja w Baku. Chelsea zmierzy się w nim z Arsenalem.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ CHELSEA - EINTRACHT:

23:51

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne nasze relacje.

23:50

Chelsea pokonała Eintracht po rzutach karnych i zagra w finale Ligi Europy z Arsenalem!

23:50

Hazard... Gol! A więc Chelsea wygrywa 4:3! Chelsea w finale Ligi Europy!

23:49

Goncalo Paciencia... Broni Kepa!

23:49

David Luiz... Gol! Mamy remis 3:3!

23:48

Hinteregger... Broni Kepa! Chelsea wraca do gry!

23:47

Jorginho... Spokojny, lekki strzał w lewy róg. Mamy 3:2 dla Eintrachtu.

23:46

De Guzman... Pewnie, kompletnie zmylił Kepę. Eintracht prowadzi 3:1!

23:45

Azpilicueta... Broni Trapp!

23:45

Jovic... Gol! Ale blisko był Kepa, wyczuł strzał. 2:1 dla Eintrachtu!

23:44

Barkley... Gol! Mocny, pewny strzał! 1:1!

23:43

Haller... trafia! Bardzo spokojne uderzenie. Eintracht prowadzi 1:0!

23:42

Strzelanie rozpocznie Eintracht!

120. min.

Koniec! Będziemy mieli rzuty karne!

116. min.

Teraz Azpilicueta wpakował piłkę do bramki, ale wybił ją z rąk Trappa, więc gol został anulowany przez sędziego.

114. min.

Broni Trapp bardzo mocne uderzenie Zappacosty! To nie była łatwa interwencja.

111. min.

Emerson teraz z lewej strony, wpada w pole karne - strzela! Broni Trapp!

109. min.

Rzut rożny dla Chelsea, ale niewiele wyszło z dośrodkowania Hazarda.

106. min.

Gramy dalej!

105. min.

Koniec pierwszej połowy dogrywki! Kwestia awansu wciąż otwarta.

105. min.

Dośrodkowanie w pole karne Chelsea, Haller strzela głową! Wybija piłkę Zappacosta.

101. min.

Ależ szansę miał Eintracht! Kostic na lewej stronie, zagrał do Hallera, ale ten źle trafił w piłkę i lecącą do bramki zdołał wybić z linii David Luiz.

98. min.

Fatalna strata Hasebe w środku pola, Chelsea rusza z kontratakiem, Hazard na prawo do Higuaina, ale ten potem źle zagrywa w pole karne. Ratuje się Eintracht.

94. min.

W odpowiedzi Barkley uderzył zza pola karnego, ale nad bramką.

93. min.

Piłka po dośrodkowaniu minęła jednak wszystkich graczy.

92. min.

Ładna akcja Jovica, ale strzał zablokowany. Jest rzut rożny.

91. min.

Zaczynamy dogrywkę!

90. min.

Koniec drugiej połowy! 1:1, a to oznacza, że będziemy mieli dogrywkę!

90. min.

Dośrodkowanie... Jest strzał, ale niecelny.

90. min.

Jeszcze rzut rożny dla Eintrachtu.

90. min.

Jeszcze zmiana w drużynie gości: Haller za Rebica.

89. min.

Giroud uderzył lewą nogą. I z trudem broni Trapp.

86. min.

Loftus-Cheek schodzi z boiska, w jego miejsce Barkley.

85. min.

De Guzman strzela... W mur.

84. min.

Rebic faulowany blisko pola karnego. Będzie szansa na strzał z rzutu wolnego.

81. min.

Bardzo ostry faul Azpilicuety na Gacinovicu. Może się cieszyć, że sędzia dał tylko żółtą kartkę.

77. min.

Zappacosta z dystansu! Z problemami broni Trapp!

75. min.

Rzut wolny dla Chelsea. Dośrodkowanie... Giroud strzela głową, ale niecelnie.

70. min.

Zmiana w ekipie Eintrachtu: De Guzman za Rode.

67. min.

Teraz dopiero gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce.

65. min.

Chelsea ma spore problemy, by wyjść z własnej połowy.

62. min.

Zmiana w Chelsea: Pedro wchodzi za Williana.

60. min.

Teraz Gacinovic strzela z dystansu! Odbija Kepa, jeszcze Gacinovic! Obok! Dobre minuty Eintrachtu!

58. min.

Ostre wejście Rode, a ma już na koncie żółtą kartkę. Sędzia go upomina.

54. min.

W odpowiedzi Chelsea ruszyła prawą stronę, ale niedokładne dośrodkowanie Williana.

49. min.

Piękna akcja gości. Hasebe zagrywa na Jovica, ten odgrywa klatką piersiową do Gacinovica, który wykłada mu piłkę, a Serb pokonuje z bliskiej odległości Kepę!

49. min.

GOOOL!!! Eintracht doprowadza do remisu!!!

47. min.

Mocno naciska Eintracht po przerwie. Stara się odebrać piłkę już na połowie rywala.

46. min.

Już uderzenie Kostica zza pola karnego, ale zablokowane przez Azpilicuetę.

46. min.

Zaczynamy drugą połowę!

45. min.

Na tę chwilę Chelsea jest w finale, ale Eintracht potrzebuje tylko jednego gola, by doprowadzić do dogrywki.

Wracamy po przerwie...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Chelsea prowadzi 1:0!

40. min.

Kapitalnie wychodzi z kontratakiem Chelsea - Hazard w pole karne, jest Loftus-Cheek, przekłada piłkę - strzela! Zablokowany.

38. min.

Falette ukarany żółtą kartką za ostry atak na Williana.

35. min.

Jeszcze jedna szansa, Jovic zagrywa do Rebicica, ten przekłada piłkę na lewą nogę, ale wyblokował go Luiz.

33. min.

Teraz kontratak Eintrachtu, piłka trafia do Jovica - strzał! Zablokowany!

28. min.

Kapitalnie zmylił jednego z rywali balansem ciała Hazard, a potem kapitalnie dograł w pole karne do Loftusa-Cheeka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Trappa!

28. min.

GOOOL!!! Chelsea prowadzi!!!

25. min.

Rzut wolny dla Chelsea. Willian w pole karne - strzela głową Luiz! Wybija z linii Hasebe!

23. min.

Emerson teraz do Giroud, strzał z bliska! Broni Trapp.

22. min.

David Luiz zapędził się na skrzydło, dośrodkowuje, ale czujna defensywa Eintrachtu.

19. min.

Sporo teraz gry w środku pola.

15. min.

Jovic teraz na lewej stronie, dośrodkowuje - Da Costa strzela z powietrza! Fantastycznie broni Kepa!

14. min.

Rzut wolny dla Eintrachtu. Kostic strzela, ale w mur.

10. min.

Willian urwał się na prawej stronie, zagrywa płasko w pole karne... Giroud minął się z piłką! Jeszcze Loftus-Cheek walczy o piłkę, ale nie zdołał oddać strzału.

8. min.

Teraz Emerson dośrodkowuje z lewej strony, ale pewnie łapie piłkę Trapp.

6. min.

Spróbował dalekiego zagrania David Luiz, ale uderzył za mocno.

3. min.

Rzut rożny dla gości. Rode w pole karne... strzela Jovic! Wprost w Kepę.

2. min.

Ofensywne wejście Emersona, ale ten powstrzymany tuż przed polem karnym Eintrachtu.

1. min.

Zaczyna Chelsea!

21:02

Za nami hymn Ligi Europy. Czas na przywitanie piłkarzy.

21:00

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę!

20:58

W finale Ligi Mistrzów będziemy mieć angielski finał Liverpool - Tottenham. Podobnie może być w przypadku Ligi Europy, jeśli awansują dziś Arsenal i Chelsea.

20:50

Skład Eintrachtu:

20:48

Skład Chelsea:

20:47

Dzisiejsze spotkanie zdecyduje o tym, która drużyna zagra w finale Ligi Europy. W pierwszym meczu w Niemczech był remis 1:1.