Premier League: Porażka drużyny Fabiańskiego, magiczny gol Hazarda [WIDEO]

08.04.2019 22:55

W meczu 33. kolejki Premier League Chelsea pokonałą w derbach Londynu West Ham United 2:0. Oba gole dla "The Blues" strzelił Eden Hazard, a pierwszy z nich był wyjątkowej urody.

Chelsea - West Ham fot. PAP/EPA

W 24. minucie Belg przejął piłkę na 40. metrze, ograł sześciu rywali, środkiem pola wpadł w pole karne i pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Łukasz Fabiański był w tej sytuacji bez szans.

West Ham w drugiej połowie próbował odpowiedzieć, jednak uderzenia Lanziniego i Andersona pewnie bronił Kepa, a próba Cresswella okazała się nieznacznie niecelna. Zamiast wyrównania, Chelsea dobiła przeciwnika w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Eden Hazard.

Premier League: TABELA

Dzięki zwycięstwu Chelsea awansowała na 3. miejsce w tabeli Premier League, wyprzedzając o dwa punkty Tottenham Hotspur i o trzy Arsenal.

Chelsea Londyn - West Ham United 2:0

Bramki: Eden Hazard (24., 90.)