Liga Mistrzów: Świetny mecz w Londynie, starcie gigantów wciąż otwarte

20.02.2018 22:40

Chelsea zremisowała z Barceloną 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gola dla "The Blues" strzelił Willian w 62. minucie. Do wyrównania doprowadził 13 minut później Lionel Messi.

FC Barcelona fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Kto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?

Gospodarze od 62. minuty prowadzili po bardzo precyzyjnym strzale zza pola karnego Brazylijczyka Williana.

Trzynaście minut później Katalończycy doprowadzili do wyrównania. Po błędzie defensywy "The Blues" i podaniu Andresa Iniesty gola z odległości ok. 14 metrów zdobył Lionel Messi. To pierwsze trafienie Argentyńczyka w dziewiątym meczu przeciwko Chelsea, natomiast łącznie 98. jego bramka w historii Ligi Mistrzów.

Chelsea na pocieszenie pozostał fakt, że nie przegrała ośmiu ostatnich meczów z Barceloną.

Relacja z meczu Chelsea - Barcelona:

90. min.

Koniec meczu! Chelsea - Barcelona 1:1!

90. min.

Jeszcze na boisko wchodzi Andre Gomes, w miejsce Iniesty.

85. min.

Strzela z dystansu Moses, ale bardzo niecelnie.

83. min.

Schodzi też Fabregas, a w jego miejsce Drinkwater.

83. min.

Morata pojawia się w miejsce Pedro.

79. min.

Strzela w odpowiedzi Moses, ale zablokowany.

76. min.

Koszmarny błąd defensywy Chelsea. Nieporozumienie w defensywie, do źle zagranej piłki dopada Iniesta, wykłada ją Messiemu, który z kilku metrów pokonuje Courtois.

76. min.

GOOOL!!! Messi!

75. min.

Teraz była okazja, ale szarżę Williana zatrzymał Pique.

74. min.

Bije głową w mur Barcelona. A Chelsea czeka na kontratak.

70. min.

Teraz ruszyła z kontratakiem Chelsea, ale podanie Williana do Kante zablokowane w ostatniej chwili przez Albę.

66. min.

Barcelona wzięła się za odrabianie strat. Cały czas rozgrywa na połowie rywala, ale defensywa Chelsea póki co bardzo skuteczna.

62. min.

Brazylijczyk był niepilnowany na 16. metrze. Przyjął piłkę, zszedł na prawą nogę i płaskim strzałem pokonał ter Stegena!

62. min.

GOOOL!!! Willian! Do trzech razy sztuka!

59. min.

Dośrodkowanie wprost w ręce Courtois.

59. min.

Okazja dla gości. Będzie rzut rożny.

52. min.

Urwał się teraz Suarez obrońcom gospodarzy, ale jego strzał z ostrego kąta niecelny.

50. min.

Upadł teraz Hazard w polu karnym Barcelony, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

49. min.

Spróbował z dystansu Iniesta, ale daleko od bramki. Kompletnie nieudany strzał.

47. min.

Dośrodkowanie Roberto, ale zdecydowanie za mocne. Courtois wznawia od bramki.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek!

42. min.

I kolejna okazja! Do odbitej piłki dopada Hazard! Strzał z powietrza! Na bramką!

41. min.

W odpowiedzi Willian znów strzela z dystansu! I znów.. słupek! Tyle tylko, że teraz lewy! Coś niesamowitego!

38. min.

Dośrodkowanie w pole karne Chelsea - strzela głową Pique! Niecelnie.

34. min.

Teraz Willian strzela z dystansu! Słupek!

31. min.

Strzela Marcos Alonso... Broni pewnie ter Stegen. Precyzyjne, ale lekkie było to uderzenie.

30. min.

Jeszcze żółtą kartką ukarany Rakitić.

30. min.

Teraz wreszcie urwał się defensywie Barcy Willian. Rusza środkiem, ale jest faulowany. Będzie dobra okazja do strzału z rzutu wolnego.

27. min.

Dośrodkowanie Paulinho z prawej strony ląduje w rękach Courtoisa.

26. min.

Chelsea a ateraz ogromny problem z wyjściem z własnej połowy.

24. min.

Próba kombinacyjnej akcji Barcy w polu karnym Chelsea, ale Messi nie zdołał oddać strzału w dobrej sytuacji, wycofał piłkę i strata.

23. min.

Posiadanie piłki 75 proc. - 25 proc. na korzyść Barcy.

22. min.

Od dłuższego czasu przy piłce utrzymuje się Barcelona, ale z tego posiadania niewiele wynika.

17. min.

Próbował zagrania "w uliczkę" Messi, ale piłka do Alby za mocna.

15. min.

Świetna teraz szansa Barcy! Messi miękko zagrywa w pole karne, tam jest Paulinho - strzał z pierwszej piłki! Obok bramki!

13. min.

Kapitalna teraz akcja Hazarda na lewej stronie, wpada w pole karne, płaskie zagranie do środka... Zablokowane!

10. min.

W odpowiedzi dośrodkowanie Paulinho w pole karne Chelsea, ale defensorzy "The Blues" radzą sobie z nim bez problemu.

9. min.

Strzela głową Rudiger! Niecelnie. Nie była to jednak łatwa pozycja.

9. min.

Będzie teraz rzut rożny dla Chelsea...

7. min.

Dośrodkowanie Fabregasa wybite przez obrońców Barcelony.

6. min.

Gospodarze ruszają z kolejną akcją. Willian prowadzi piłkę w środku pola, ale zatrzymuje się na Jordim Albie. Był faulowany.

5. min

Teraz szansa dla Chelsea! Hazard strzela zza pola karnego! Nad bramką!

3. min.

Teraz ruszył lewą stroną Messi, ale jego dośrodkowanie trafia pod nogi Marcosa Alonso.

3. min.

Przy piłce Barcelona, ale rozgrywa daleko od pola karnego rywala.

2. min.

Dalekie zagranie do Williana, ale zagrywał piłkę ręką Brazylijczyk przy próbie przyjęcia.

1. min.

Zaczynamy!

20:43

Wychodzą! Za chwilę hymn Ligi Mistrzów i przywitaniu obu ekip.

20:41

Piłkarze są już w tunelu. Gotowi do wyjścia na boisko!

20:34

Katalończycy są liderami w lidze hiszpańskiej, podczas gdy Chelsea zajmuje w Premier League dopiero 4. miejsce.