Chelsea pogrążyła Arsenal w finale Ligi Europy. Triumf The Blues

29.05.2019 22:50
Arsenal - Chelsea

Chelsea pokonała Arsenal w finale Ligi Europy w Baku 4:1 (0:0). Bohaterem meczu został Eden Hazard, który zdobył dwie bramki.

Pierwsza połowa meczu Chelsea - Arsenal była bardzo spokojna. Obie drużyny grały niezwykle ostrożnie i nikt nie chciał popełnić kosztownego błędu. Ostatecznie po kilku groźnych akcjach z jednej i drugiej strony, pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Finał Ligi Europy: Giroud otworzył wynik meczu

Jednak druga połowa była już niezwykle emocjonująca. Wynik wielkiego finału Ligi Europy po czterech minutach otworzył Olivier Giroud.

Emerson dośrodkował piłkę w pole karne, a Francuz głową umieścił piłkę w siatce. Po godzinie gry drugą bramkę dla The Blues zdobył Pedro. Po stracie futbolówki przez Arsenal na własnej połowie, akcję rozpoczął Kovacić. Chorwat zagrał do Hazarda, a ten wrzucił piłkę w pole karne. Tam dopadł do niej Pedro i pokonał Petra Cecha.

Po kolejnych czterech minutach arbiter odgwizdał jedenastkę dla Chelsea po faulu na Giroud. Rzut karny perfekcyjnie wykonał Eden Hazard, który mocno uderzył w lewy róg bramki.

Chelsea - Arsenal: Fantastyczny występ Edena Hazarda

W 69. minucie Arsenal dał małą nadzieję dla swoich kibiców. Po wrzutce Xhaki z rzutu wolnego, obrońcy The Blues wybili futbolówkę poza szesnastkę. Ta trafiła pod nogi Iwobiego, który genialnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 72. minucie  Chelsea przypieczętowała swój triumf. Wszystko zaczęło się od kolejnej straty Arsenalu. The Blues wyprowadzili szybką kontrę, gdzie Giroud dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Eden Hazard. Belg zamknął podanie mocnym strzałem w prawy dolny róg bramki.

To drugi triumf Chelsea w historii Ligi Europy.

Chelsea Londyn - Arsenal Londyn 4:1 (0:0).

Bramki: dla Chelsea - Olivier Giroud (49), Pedro Rodriguez (60), Eden Hazard dwie (65-karny, 72); dla Arsenalu - Alex Iwobi (69).