Zamknij

Chcą siłą zatrzymać Krychowiaka w Rosji. "Musi wywiązać się z umowy"

07.06.2022 10:45
Grzegorz Krychowiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po kilkumiesięcznym wypożyczeniu do AEK Ateny Grzegorz Krychowiak musi wrócić do Krasnodaru. Ostatnia wypowiedź dyrektora sportowego rosyjskiego klubu sugeruje, że pomocnik reprezentacji Polski nie będzie miał łatwo, jeśli chodzi o transfer do nowego zespołu.

Grzegorz Krychowiak przeniósł się do AEK Ateny w marcu, gdy tylko zagraniczni piłkarze uzyskali od UEFA i FIFA zgodę na opuszczanie rosyjskich klubów na korzystnych dla zawodników warunkach. Miało to oczywiście związek z brutalną napaścią zbrojną, której Rosja dopuściła się w Ukrainie. Pomocnik reprezentacji Polski podpisał z klubem z Aten kontrakt do końca sezonu 2021/2022.

Wraz z jego upływem 32-letni piłkarz poinformował, że nie zostanie w AEK, ale zaznaczył również, że nie chce wracać do Rosji. Jego problem polega jednak na tym, że do końca rozgrywek 2023/2024 wciąż ma z Krasnodarem ważną umowę. Wiadomo, że jeszcze w czerwcu będzie musiał stawić się w klubie, ale nie wiadomo czy będzie miał w ogóle zamiar to zrobić.

Rosjanie chcą siłą zatrzymać Krychowiaka w Krasnodarze

Według doniesień rosyjskich dziennikarzy popularny "Krycha" zmienił zdanie i zamierza jednak bronić barw Krasnodaru w najbliższym sezonie. Oczywiście do plotek tego pochodzenia należy podchodzić z dużym dystansem. We wtorek potwierdził to jednak niejako sam dyrektor sportowy rosyjskiego klubu.

- Krychowiak ma ważną umowę z klubem. Musi więc wywiązać się ze swojego kontraktu - stwierdził Aram Fundukyan dla rosyjskich mediów.

Przypomnijmy, że z Krasnodar rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu już w tym miesiącu. Z tego też powodu Krychowiak najprawdopodobniej wcześniej opuści zgrupowanie reprezentacji Polski.

RadioZET.pl