Angielski klub oddał hołd policjantowi, który zginął w zamachu

Krzysztof Sobczak
24.03.2017 11:12
Charlotn Athletic
fot. Twitter / Charlotn Athletic

Londyński klub występujący obecnie w League One (trzecia liga angielska) Charlton Athletic oddał hołd policjantowi, który zginął podczas środowego ataku terrorystycznego. Keith Palmer był wiernym fanem tej ekipy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Funkcjonariusz pełnił służbę przed brytyjskim parlamentem w chwili, gdy doszło do zamachu. 48-latek stanął napastnikowi na drodze, ale został zamordowany. Nie był uzbrojony.

Zobacz także

- Keith był lojalnym kibicem Charltonu, posiadał karnet na cały sezon. Stracił życie w wyniku incydentu terrorystycznego w Westminster w środę po południu - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie londyńskiego klubu. Palmer miał nawet stałe miejsce na trybunie East Stand.

- Jako hołd dla niego umieściliśmy czerwono-biały szalik na zajmowanym przez niego krzesełku. Pozostanie tam aż do kolejnego meczu na naszym boisku, czyli do czwartku 4 kwietnia - czytamy dalej. Przedstawiciele klubu i kibice zastanawiają się, w jaki jeszcze inny sposób mogą uczcić śmierć policjanta, który dla nich jest bohaterem.

W najbliższej kolejce Charlton zagra na wyjeździe z Peterborough United. W następnej serii gier podejmie Milton Keynes Dons i wtedy odda cześć Palmerowi.

W zamachu w Londynie zginęło pięć osób, w tym zamachowiec. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

RadioZET.pl/Charlton Athletic/TVN24/Sportowe Fakty/KS