Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Były reprezentant Polski pokonany przez kontuzje. Cezary Wilk kończy karierę

20.03.2018 10:59
sport

Cezary Wilk zakończył piłkarską karierę. O swojej decyzji 32-letni pomocnik Realu Saragossa poinformował na konferencji prasowej. - To bez wątpienia smutny dzień dla mnie, to koniec ważnego etapu mojego życia - powiedział dwukrotny reprezentant Polski.

Cezary Wilk kończy karierę fot. Twitter/Real Zaragoza

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilk był piłkarzem występującego na zapleczu ekstraklasy Realu Saragossa od 2015 roku. Rozegrał w tym klubie 11 meczów ligowych - ostatni we wrześniu 2016 roku - i zdobył jedną bramkę. Przez wiele miesięcy trapiły go urazy kolana.

- Niestety już teraz muszę zakończyć karierę z powodu mojego kolana, które nie zachowuje się tak jakbym sobie tego życzył i wielokrotnie zawiodło mnie na boisku. Po każdym treningu siedziałem w domu z bólem. Tak nie da się funkcjonować, więc to była jedyna decyzja, jaką mogłem podjąć. Kiedy budziłem się w nocy trzy, cztery razy z powodu bólu, wiedziałem, że nie mam wyjścia - powiedział Wilk.

Cezary Wilk kończy karierę

Polski piłkarz podziękował klubowi za wsparcie w ostatnich latach.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Real przedłużył ze mną kontrakt o rok w czasie, kiedy byłem niezdolny do gry. To był dla mnie bardzo ważny moment. Dzięki też moim kolegom z drużyny, którzy też mnie wspierali każdego dnia - dodał.

Obecni na konferencji prasowej dziennikarze pożegnali Polaka aplauzem.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń