Były reprezentant Polski pokonany przez kontuzje. Cezary Wilk kończy karierę

Krzysztof Sobczak
20.03.2018 10:59
Cezary Wilk kończy karierę
fot. Twitter/Real Zaragoza

Cezary Wilk zakończył piłkarską karierę. O swojej decyzji 32-letni pomocnik Realu Saragossa poinformował na konferencji prasowej. - To bez wątpienia smutny dzień dla mnie, to koniec ważnego etapu mojego życia - powiedział dwukrotny reprezentant Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wilk był piłkarzem występującego na zapleczu ekstraklasy Realu Saragossa od 2015 roku. Rozegrał w tym klubie 11 meczów ligowych - ostatni we wrześniu 2016 roku - i zdobył jedną bramkę. Przez wiele miesięcy trapiły go urazy kolana.

Zobacz także

- Niestety już teraz muszę zakończyć karierę z powodu mojego kolana, które nie zachowuje się tak jakbym sobie tego życzył i wielokrotnie zawiodło mnie na boisku. Po każdym treningu siedziałem w domu z bólem. Tak nie da się funkcjonować, więc to była jedyna decyzja, jaką mogłem podjąć. Kiedy budziłem się w nocy trzy, cztery razy z powodu bólu, wiedziałem, że nie mam wyjścia - powiedział Wilk.

Cezary Wilk kończy karierę

Polski piłkarz podziękował klubowi za wsparcie w ostatnich latach.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Real przedłużył ze mną kontrakt o rok w czasie, kiedy byłem niezdolny do gry. To był dla mnie bardzo ważny moment. Dzięki też moim kolegom z drużyny, którzy też mnie wspierali każdego dnia - dodał.

Obecni na konferencji prasowej dziennikarze pożegnali Polaka aplauzem.

RadioZET.pl/PAP/KS