Piłkarz Wisły Płock zdyskwalifikowany na pół roku za atak na sędziego

Andreas Nicolaides
06.03.2019 18:37
Cezary Stefańczyk
fot. Pawel Polecki/REPORTER

Piłkarz Wisły Płock Cezary Stefańczyk został zdyskwalifikowany na pół roku za naruszenie nietykalności sędziego podczas sobotniego meczu ekstraklasy z Cracovią (3:2) - zdecydowała Komisja Ligi. Nałożono także grzywnę w wysokości 30 tys. złotych na Legię Warszawa .

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stefańczyk został usunięty z boiska w 85. minucie za zbyt żywiołowe protesty przeciwko jednej z decyzji sędziego. W pewnym momencie dotknął arbitra czołem.

- Na zawodnika Wisły Płock Cezarego Stefańczyka nałożono karę sześciu miesięcy dyskwalifikacji w rozgrywkach ekstraklasy w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Wisła Płock - Cracovia w 24. kolejce - napisano w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.

Inny zawodnik tego zespołu Adam Dźwigała, który w tym samym spotkaniu dostał czerwoną kartkę za faul, będzie pauzował przez jedną kolejkę.

Legia Warszawa ukarana wysoką grzywną

Komisja Ligi ogłosiła także, że za niewłaściwe zachowanie kibiców Legii w piątkowym spotkaniu z Miedzią Legnica (2:0) gospodarze będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Poinformowano również, że Komisja nie będzie wszczynać postępowania w sprawie zachowania Dominika Furmana, który miał dopuścić się ksenofobicznego zachowania pod adresem Tarasa Romańczuka w meczu Wisły Płock z Jagiellonią Białystok 16 lutego. W międzyczasie zawodnicy wydali wspólne oświadczenie, w którym zapewnili, że zakopali topór wojenny.

- Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, który po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego wniósł o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej zachowania Dominika Furmana w stosunku do zawodnika Tarasa Romańczuka podczas meczu Wisła Płock – Jagiellonia Białystok - napisano.

RadioZET.pl/PAP/AN