Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarz Wisły Płock zdyskwalifikowany na pół roku za atak na sędziego

06.03.2019 18:37
sport

Piłkarz Wisły Płock Cezary Stefańczyk został zdyskwalifikowany na pół roku za naruszenie nietykalności sędziego podczas sobotniego meczu ekstraklasy z Cracovią (3:2) - zdecydowała Komisja Ligi. Nałożono także grzywnę w wysokości 30 tys. złotych na Legię Warszawa .

Cezary Stefańczyk fot. Pawel Polecki/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stefańczyk został usunięty z boiska w 85. minucie za zbyt żywiołowe protesty przeciwko jednej z decyzji sędziego. W pewnym momencie dotknął arbitra czołem.

- Na zawodnika Wisły Płock Cezarego Stefańczyka nałożono karę sześciu miesięcy dyskwalifikacji w rozgrywkach ekstraklasy w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Wisła Płock - Cracovia w 24. kolejce - napisano w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.

Inny zawodnik tego zespołu Adam Dźwigała, który w tym samym spotkaniu dostał czerwoną kartkę za faul, będzie pauzował przez jedną kolejkę.

Legia Warszawa ukarana wysoką grzywną

Komisja Ligi ogłosiła także, że za niewłaściwe zachowanie kibiców Legii w piątkowym spotkaniu z Miedzią Legnica (2:0) gospodarze będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Poinformowano również, że Komisja nie będzie wszczynać postępowania w sprawie zachowania Dominika Furmana, który miał dopuścić się ksenofobicznego zachowania pod adresem Tarasa Romańczuka w meczu Wisły Płock z Jagiellonią Białystok 16 lutego. W międzyczasie zawodnicy wydali wspólne oświadczenie, w którym zapewnili, że zakopali topór wojenny.

- Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, który po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego wniósł o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej zachowania Dominika Furmana w stosunku do zawodnika Tarasa Romańczuka podczas meczu Wisła Płock – Jagiellonia Białystok - napisano.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń