Zamknij

Cezary Kulesza: Kim jest nowy prezes PZPN? Program,majątek, syn, żona [SYLWETKA]

18.08.2021 13:12
Cezary Kulesza
fot. PAP

Cezary Kulesza został nowym prezesem PZPN, który zastąpił Zbigniewa Bońka? Cezary Kulesza - kim jest? Jaki jest jego majątek? Kim jest jego żona i syn? Poznaj sylwetkę Cezarego Kuleszy.

Cezary Kulesza - kim jest nowy prezes PZPN? To tylko jedno z pytań, jakie zadają sobie polscy miłośnicy futbolu. Poniżej przedstawiamy, kim jest Cezary Kulesza.

Cezary Kulesza razem z Markiem Koźmińskim rywalizował o fotel prezesa PZPN. Pod koniec czerwca działacz przedstawił swój program na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kulesza ma 59 lat i jest przedsiębiorcą, wiceprezesem PZPN oraz wieloletnim prezesem Jagiellonii Białystok. W latach 1980-1996 grał na pozycji ofensywnego pomocnika, reprezentując barwy takich zespołów jak: Gwardia Białystok, Olimpia Zambrów czy Jagiellonia Białystok.

Cezary Kulesza: Majątek, disco-polo. Kim jest wiceprezes PZPN?

Po zakończeniu sportowej kariery rozpoczął działalność biznesową. Na początku swojej drogi otworzył wytwórnię fonograficzną Green Star, która zbiera największe gwiazdy polskiego disco-polo. Dzieki niej wypromował się m.in. zespół Boys czy Zenek Martyniuk. Swój majątek zbił właśnie na muzyce. W 2019 roku jego majątek szacowany był na wysokość 515 mln złotych, dzięki czemu zajmował 95. miejsce w rankingu "Forbesa" na liście najbogatszych Polaków. Inwestował także w nieruchomości i hotele.

Cezary Kulesza w 2008 roku został doradcą ds. sportowych i prokurenta w Jagiellonii Białystok, a dwa lata później objął funkcję prezesa zarządu, którą pełni do dnia dzisiejszego. W 2012 roku został członkiem zarządu PZPN, a wiceprezesem w związku jest od 2016 roku, odpowiadając za sprawy piłkarstwa profesjonalnego.

Cezary Kulesza: Żona, syn, program PZPN [SYLWETKA]

- Moja wizja pełnienia funkcji prezesa PZPN jest oparta na dialogu ze związkami i klubami, a nie narzucani swoich decyzji. Wszystko, co robię, robię po to, żebyśmy po wyborach mogli współpracować ze sobą dla dobra naszego futbolu - mówił.

Kulesza opiera swój program na czterech filarach: szkolenia młodzieży i trenerów, wsparcia małych, lokalnych klubów, integracja polskiego środowiska piłki nożnej, a także profesjonalizacja w każdym elemencie funkcjonowania futbolu.

Niestety, w internecie nie ma dokładnych informacji na temat żony i syna Cezarego Kuleszy.

RadioZET.pl