Zamknij

Cezary Kucharski uderza w Andrzeja Dudę. "To kompromitacja Polski"

16.07.2020 19:51
Cezary Kucharski
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Cezary Kucharski zabrał głos w sprawie żartu, którego ofiarą padł ostatnio prezydent Andrzej Duda. - To kompromitacja Polski - powiedział były agent Roberta Lewandowskiego.

- Nie da się chyba określić tego inaczej jak mianem kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej. Wolałbym żyć w kraju, w którym jacyś rosyjscy kawalarze nie mogą sobie, za przeproszeniem, robić jaj z prezydenta. W końcu chcemy być postrzegani jako poważne państwo, więc coś takiego w ogóle nie powinno się wydarzyć. Teraz jak zwykle nie wiadomo, kto jest winny. Nie wiem, kto jest odpowiedzialny za to, że prezydent został wkręcony, ale w wypowiedziach Andrzeja Dudy też widoczny jest duży infantylizm - powiedział Kucharski w rozmowie z Onet Sport.

Wybory 2020. Kucharski krytykuje prezydenta Dudę

Dodał też, że jego zdaniem Rafał Trzaskowski wycisnął z wyborów maksimum, biorąc pod uwagę to, w jakich warunkach prowadził kampanię.

- Mówię przede wszystkim o zaangażowaniu telewizji publicznej w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy oraz wkład całego rządu. Skala tych zjawisk nigdy nie była chyba tak duża od czasów PRL-u. Dziś obserwujemy powrót do tamtej rzeczywistości, tyle że władza jest jeszcze bardziej bezczelna, arogancka i cyniczna, bo wykorzystuje wszystkie instrumenty, żeby utrzymać się na stołkach. Stawia na nienawiść, manipulację i propagandę z pełną świadomością, że cena jest bardzo wysoka, a poziom agresji u ludzi bardzo duży. W porównaniu do PRL-u nie mamy tylko kolejek przed sklepami i towarów na kartki. Gdyby coś takiego miało miejsce na piłkarskim boisku, przeciwnik dostałby kilka czerwonych kartek - podkreślał.

Cezary Kucharski nie po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyborów. Zwycięstwo Andrzeja Dudy skomentował w ostrym wpisie na Twitterze.

Były agent Roberta Lewandowskiego w latach 2011-2015 był posłem na Sejm VII kadencji jako członek Platformy Obywatelskiej.

W czasie piłkarskiej kariery był piłkarzem m.in. Legii Warszawa i Sportingu Gijon. W barwach reprezentacji Polski rozegrał 17 spotkań.

Andrzej Duda ofiarą żartu ze strony rosyjskich pranksterów

Przypomnijmy, że niedługo przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów prezydenckich w poniedziałek Duda odebrał telefon, wierząc, że będzie rozmawiać z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem. W rzeczywistości po drugiej stronie słuchawki stali komicy Vladym Kuznetsov i Alexey Stolyarov, znani też jako "Vovan" i "Lexus". Prezydent przez 11 minut rozmawiał z nimi, odpowiadając na pytania dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce, wyborów prezydenckich, dyskryminowania społeczności LGBT, okupacji czy Donalda Tuska, który zresztą już sprawę skomentował.

RadioZET.pl/Onet Sport/AN

Posłuchaj podcastu