Zamknij

Cezary Kucharski złożył wniosek do prokuratury. Konflikt z Lewym zaostrza się

01.12.2020 19:23
Cezary Kucharski
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Cezary Kucharski złożył wniosek do prokuratury o zgodę na publikację całości nagranych rozmów z Robertem Lewandowskim - podaje portal WP Sportowe Fakty. Były menedżer napastnika Bayernu przekonuje, że część wypowiedzi, która wyszła na jaw, została wyrwana z kontekstu.

Cezary Kucharski toczy spór z Robertem Lewandowskim od kilku lat, ale jego wynik nadal jest nierozstrzygnięty. W ostatnim czasie o konflikcie zaczęło robić się głośniej przez nowe wiadomości, które pojawiały się na ten temat.

Pod koniec października były agent Lewandowskiego został zatrzymany przez prokuraturę. Menedżer był podejrzewany o kierowanie gróźb wobec piłkarza Bayernu, w wyniku których 32-latek miał być zmuszany do zapłaty 20 milionów euro. W końcu sprawa trafiła do sądu.

Kucharski do Lewandowskiego: Będę krył, że jesteś oszustem

Konflikt Kucharskiego z Lewandowskim narasta

Jednym z dowodów były rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim, które przedostały się do przestrzeni publicznej. Na fragmentach nagrań opublikowanych przez Business Insider pojawiła się wspomniana kwota 20 milionów euro, których agent miał żądać od zawodnika.

Tak Kucharski szantażował Lewandowskiego. Wyciekło NAGRANIE

- 20 milionów euro. Czuje, że tyle jest wart twój spokój. Za to, że będę krył, że jesteś oszustem podatkowym - miał powiedzieć Kucharski.

Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, we wtorek były współpracownik Roberta Lewandowskiego złożył wniosek do prokuratury o zgodę na upublicznienie całości tych rozmów. Jego zdaniem krążące po sieci nagrania są wyrwane z kontekstu.

Jak podawały we wrześniu polskie media, powołując się na publikacje w niemieckim dzienniku "Der Spiegel", Cezary Kucharski skierował przeciwko Robertowi Lewandowskiemu pozew cywilny, domagając się zapłaty około 39 mln złotych. Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie poinformowała PAP, że "postępowanie z udziałem Cezarego K. zostało zarejestrowane 14 września 2020 r. w XVI Wydziale Gospodarczym". Chodzi o udziały w rozwiązanej już spółce RL Management, którą założyli w 2014 roku. "Kucharski wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego" – wyjaśniali dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl. Na łamach "Spiegla" znanemu piłkarzowi zarzucano m.in. antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych, dzięki czemu miał uniknąć wielomilionowych podatków.

RadioZET.pl/wp.pl