Były trener reprezentacji Włoch szkoleniowcem Krzysztofa Piątka w Genoi

Maciej Walasek
07.12.2018 08:56
Krzysztof Piątek
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Po porażce w Pucharze Włoch z trzecioligową Entellą, pracę stracił dotychczasowy trener Genoi, Ivan Jurić. Jego następcą został Cesare Prandelli, były selekcjoner reprezentacji Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W czwartkowym meczu w Pucharze Włoch, Genoa sensacyjnie przegrała z trzecioligową Entellą po rzutach karnych, mimo że Krzysztof Piątek dwukrotnie pokonał bramkarza rywali w regulaminowym czasie gry i raz w konkursie jedenastek.

Władze klubu powiedziały dość i ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się Ivan Jurić. Na początku października Chorwat zastąpił Davida Ballardiniego, ale nie potrafił wyciągnąć Genoi z kryzysu.

Zobacz także

Nowym trenerem został Cesare Prandelli, który w przeszłości prowadził reprezentację Włoch, z którą zdobył srebrny medal na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz poprowadził ją na mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 roku. Pracował również w takich klubach jak Valencia, Galatasaray czy Al-Nasr.

To już trzeci szkoleniowiec Genoi w tym sezonie. Jednak Krzysztof Piątek może spać spokojnie, ponieważ Prandelli ma budować zespół głównie na Polaku, który zapewni zespołowi bramki.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW