Celtic Glasgow bez trenera. Neil Lennon zrezygnował z pracy

24.02.2021 15:57

Neil Lennon nie jest już trenerem Celticu Glasgow. Pochodzący z Irlandii Północnej szkoleniowiec pracował w klubie od lutego 2019 roku. Lennon dotarł z Celticiem na drugie miejsce szkockiej Premier League, jednak trudno uznać to za sukces. Największy rywal obecnych mistrzów Szkocji – Glasgow Rangers – wyprzedza ich w tabeli o 18 punktów.

• Neil Lennon zrezygnował z pracy w Celticu po prawie dwóch latach. Szkoleniowiec najpierw pracował jako trener tymczasowy – od lutego do maja 2019 roku, a później został zatrudniony na stałe
  • Lennon prowadził też Celtic od marca 2010 do maja 2014
  • Celtic jest drugi w tabeli. Traci 18 punktów do Glasgow Rangers

Neil Lennon ustąpił ze stanowiska po tym, jak Celtic praktycznie stracił szansę na 10. z rzędu tytuł mistrza Szkocji. W niedzielę jego zespół przegrał 0:1 z Ross County. Do zdobycia tytułu mistrza Szkocji Rangersom brakuje już tylko siedmiu punktów.

"Przeżyliśmy trudny sezon z powodu wielu czynników. To bardzo frustrujące i rozczarowujące, że nie byliśmy w stanie odnieść takich sukcesów, jak poprzednio. Pracowałem ciężko, żeby to zmienić, ale niestety nie udało nam się wrócić na odpowiednie tory" -  powiedział Lennon w oświadczeniu opublikowanym na stronie Celticu.

W sobotnim meczu Celticu z Aberdeen zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Lennona John Kennedy.

Zawodnikiem Celticu jest Patryk Klimala. Polski napastnik w tym sezonie zagrał w 16 meczach szkockiej Premier League i 4 spotkaniach Ligi Europy. 22-letni Klimala w obu tych rozgrywkach uzbierał 480 minut (30 minut na mecz) i strzelił 3 bramki.