Słynny piłkarz został trenerem. Miesiąc temu zakończył karierę zawodnika

22.06.2022 20:03
Carlos Tevez

Były napastnik reprezentacji Argentyny oraz m.in. Manchesteru United, Manchesteru City czy Juventusu Carlos Tevez został ogłoszony nowym trenerem pierwszoligowego argentyńskiego klubu Rosario Central. Popularny "Apacz" podpisał z nim roczny kontrakt.

Były napastnik piłkarskiej reprezentacji Argentyny i mistrz olimpijski z Aten Carlos Tevez, który miesiąc temu oficjalnie potwierdził zakończenie kariery sportowej, został trenerem pierwszoligowego argentyńskiego klubu Rosario Central. 38-letni Tevez podpisał z nim 12-miesięczny kontrakt.

Argentyńczyk rozpoczął i zakończył karierę zawodową w Boca Juniors. W 2005 roku przeniósł się do brazylijskiego zespołu Corinthians, po czym spędził siedem lat w Anglii w West Hamie United, Manchesterze United i Manchesterze City. Następnie grał w Juventusie, ponownie w Boca Juniors, w chińskim Shanghai Shenhua, by na zakończenie powrócić w miejsce, w którym rozpoczynał zawodową karierę, czyli do Boca.

Carlos Tevez trenerem Rosario Central

Podczas swojego pobytu w Europie popularny "Apacz" zdobył trzy tytuły mistrza Anglii, dwa mistrza Włoch i raz triumfował w Lidze Mistrzów. Na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobył złoty medal, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem turnieju (8 goli w 6 meczach).

Rosario Central jest obecnie w Primera Division na 22. pozycji wśród 28 drużyn po czterech kolejkach.