Zamknij

Wspaniały gest Teveza. Wszystkie pieniądze z kontraktu przekaże na walkę z COVID-19

28.06.2020 11:14
Carlos Tevez
fot. AP/Associated Press/East News

Wspaniały gest Carlosa Teveza. Słynny argentyński napastnik oświadczył, że przekaże wszystkie pieniądze z nowo podpisanego kontraktu na pomoc poszkodowanym przez koronawirusa.

Argentyński piłkarz Carlos Tevez podpisze nowy kontrakt z Boca Juniors Buenos Aires, a wszystkie pieniądze przekaże potrzebującym, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. Obecna umowa 36-latka wygasa 30 czerwca, a nowa ma obowiązywać co najmniej do grudnia.

- Razem z rodziną postanowiłem przekazać całą sumę kontraktu tym, którzy tego potrzebują. Myślę, że będzie to także dobre dla Boca, nie tylko dla mnie. Chcę kontynuować karierę i mieć szansę na występy w Copa Libertadores – powiedział Tevez, który na razie nie ujawnił jakiej organizacji non profit przekaże pieniądze.

Zobacz także

Carlos Tevez przekaże wszystkie pieniądze z kontraktu na walkę z COVID-19

Już wcześniej Argentyńczyk wzywał swoich kolegów z boiska do większego zaangażowania w pomoc potrzebującym w związku z pandemią. Zwracał uwagę, że piłkarze zarabiający bardzo dobrze są w stanie przeżyć kilka miesięcy czy nawet rok bez pensji, ale zwykli ludzie nie.

Tevez rozpoczynał karierę w Boca Juniors – był w zespole młodzieżowym, a potem seniorskim. Następnie przeniósł się do Europy i tam występował m.in. w Manchesterze United oraz Juventusie Turyn. W 2004 roku w Atenach zdobył z reprezentacją Argentyny olimpijskie złoto.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu