Cardiff City niezadowolone z decyzji FIFA ws. Sali. Klub złoży odwołanie

02.10.2019 13:52
Emiliano Sali - Cardiff odwoła się od wyroku
fot. PAP/EPA

Cardiff City nie zgadza się z decyzją Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), która nakazała mu zapłacenie FC Nantes sześciu milionów euro za transfer Emiliano Sali i zamierza odwołać się do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu (CAS) - zapowiedział walijski klub.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Walijczycy zamierzają oprzeć się w odwołaniu o fakt, iż Sala w momencie śmierci nie był zarejestrowany w klubie, a umowa o zmianie klubu nie była sfinalizowana. - Jesteśmy głęboko rozczarowani decyzją FIFA - oświadczył klub z Cardiff.

Argentyńczyk, który zginął w katastrofie awionetki w drodze do nowego klubu, miał kosztować walijską drużynę łącznie 17 milionów euro. W poniedziałek FIFA poinformowała, że na konto francuskiego klubu powinno wpłynąć sześć milionów.

- Komitet Statusu Piłkarzy FIFA ustalił, że Cardiff City FC musi zapłacić FC Nantes sumę sześciu milionów euro, odpowiadającą wysokości pierwszej raty, na którą zgodziły się obie strony 19 stycznia - napisano w komunikacie.

FIFA podjęła decyzję ws. zapłaty za transfer Emiliano Sali

Dwa dni po osiągnięciu tego porozumienia Sala, wówczas jeden z czołowych strzelców ligi francuskiej, podróżował awionetką do Walii. Maszyna rozbiła się w kanale La Manche. Oprócz Argentyńczyka zginął także pilot David Ibbotson. Wówczas Cardiff City wstrzymało wypłatę pierwszej raty. Kluby spierały się o to, czy Nantes należy się całość, czy choćby część kwoty transferu.

FIFA zdecydowała także, że nie pobierze opłat od Cardiff City i Nantes za zakończone w poniedziałek postępowanie.

- Komitet Statusu Piłkarzy FIFA ani na chwilę nie zapomniał o szczególnych i niezwykłych okolicznościach tej tragicznej sytuacji - zapewniono.

Kluby mogą złożyć odwołanie od tej decyzji do mającego siedzibę w Lozannie CAS w ciągu 10 dni od jej ogłoszenia.

RadioZET.pl/PAP