Carabao Cup: Tottenham pokonał Chelsea po rzutach karnych

29.09.2020 22:59
Tottenham

Tottenham pokonał Chelsea w czwartej rundzie Carabao Cup. Podopieczni Jose Mourinho do zwycięstwa potrzebowali rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry było 1:1.

Tottenham zaczął to spotkanie bez Harry'ego Kane'a, Garetha Bale'a czy Heung-min Sona w pierwszym składzie. Po drugiej stronie zabrakło takich graczy jak Kai Havertz czy N'golo Kante.

Jako pierwsi do siatki trafili zawodnicy Chelsea. W 19. minucie błąd na lewej stronie popełnił Sergio Regulion, który pozwolił, by piłka przedostała się do środka pola karnego. Tam czekał na nią Timo Werner, który mocnym strzałem umieścił ją w siatce.

Tottenham - Chelsea 1:1. Rzuty karne 5:4

Tottenham wyrównał dopiero w 84. minucie. Za sytuację z początku spotkania zrehabilitował się Regulion, który dokładnie dośrodkował w pole karne do Erica Lameli, a ten z blisko pokonał Edouarda Mendy'ego.

Carabao Cup: Mecz Tottenham - Chelsea

Po 90 minutach mieliśmy remis 1:1, więc sędzia zarządził rzuty karne. Obie drużyny strzelały bezbłędnie do piątej kolejki. Wtedy dla Tottenhamu trafił Kane, a w barwach Chelsea spudłował Mason Mount.

Tym samym, dzięki wygranej 5:4 w serii rzutów karnych, do kolejnej rundy awansował Tottenham.