Carabao Cup: Liverpool zagra dwa mecze w dwa dni. Na dwóch różnych kontynentach

05.11.2019 18:09
Liverpool zagra z Aston Villą dzień przed KMŚ 2019
fot. AP/Associated Press/East News

Liverpool rozegra mecz ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej z Aston Villą 17 grudnia, a dzień później będzie rywalizował w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Klub, który wcześniej za sprawą Juergena Kloppa groził, że może wycofać się z Carabao Cup, przyjął ostatecznie ten termin.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jeśli działacze nie znajdą dogodnego terminu, i nie mam na myśli godz. 3 w nocy w Boże Narodzenie, wtedy po prostu nie zagramy - mówił opiekun "The Reds" po zwycięstwie w poprzedniej rundzie z Arsenalem. Wtedy wydawało się, że triumfator Ligi Mistrzów swoje spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Ligi Angielskiej rozegra 16 grudnia, a jest... jeszcze gorzej, bo starcie z Aston Villą wyznaczono się 17 grudnia.

Oświadczenie Liverpoolu

Dzień później Liverpool czeka pojedynek w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Jak Liverpool zamierza rozwiązać ten problem? Bilokacja czy natychmiastowy lot z Europy do Azji raczej nie wchodzi w grę.

"Klub będzie korzystał z pierwszej i drugiej drużyny. Jedna zagra w Carabao Cup, druga w KMŚ" - czytamy w oświadczeniu. "Chociaż nie jest to idealny scenariusz, chcemy podkreślić, że termin został wypracowany w porozumieniu ze wszystkimi stronami. Zostały omówione alternatywne daty, ale ostatecznie żadna z nich nie była odpowiednia, bo kolidowałaby z harmonogramem rozgrywek lub narażałaby zawodników na nadmierne obciążenia" - napisano.

RadioZET.pl/Liverpool