Zamknij

Pierwszy rosyjski klub już odczuwa sankcje. Całkowite odcięcie od funduszy

23.02.2022 19:00
CSKA Moskwa
fot. PFC CSKA Moscow/instagram screen

CSKA Moskwa jest pierwszym klubem piłkarskim w Rosji, który odczuje sankcje nałożone za konflikt na Ukrainie. We wtorek Joe Biden nałożył pakiet kar, mających na celu odcięcie rosyjskiego rządu od zagranicznego finansowania.

We wtorek prezydent USA Joe Biden ogłosił pierwsze sankcje wymierzone w Rosję. To efekt uznania przez Moskwę niepodległości samozwańczych separatystycznych republik w ukraińskim Donbasie. Pakiet obejmuje "całkowite i blokujące" sankcje na dwa rosyjskie banki: państwowy Wnieszekonombank (WEB) i wojskowy Promswiazbank (PSB) oraz obrót rosyjskimi obligacjami.

Po tej decyzji okazało się, że skutki odczuje CSKA Moskwa. Właścicielem rosyjskiego klubu jest jeden z banków, a dokładniej WEB. "Russia Today" podkreśliła, że dwa lata temu bank Wnieszekonombank zakupił 77 proc. udziałów klubu, stając się jego właścicielem. Jednocześnie bank został sponsorem tytularnym stadionu (WEB Arena).

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

CSKA Moskwa odczuje amerykańskie sankcje

Wobec całej sytuacji siedmiokrotni mistrzowie Rosji zostają odcięci od pieniędzy i mogą wpaść w kłopoty. To oznacza, że moskiewski zespół będzie musiał jak najszybciej znaleźć nowe źródła przychodu. W tej chwili CSKA Moskwa przygotowuje się do rundy wiosennej Priemjer Ligi.

W tym momencie zawodnicy Aleksieja Bieriezuckiego plasują się na czwartej pozycji w tabeli. Do prowadzącego Zenita Sankt Petersburg tracą osiem punktów.

RadioZET.pl