Zamknij

COVID-19 bombarduje kolejny klub. Mecz musiał zostać odwołany

12.07.2020 13:16
Koronawirus
fot. PAP/EPA

W słynnym brazylijskim klubie Chapecoense stwierdzono aż 14 przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym spotkanie drużyny popularnych "Verdao" z Avai FC w mistrzostwach stanu Santa Catarina musiało zostać odwołane.

Brazylijskie media podały, że w piłkarskiej drużynie Chapecoense odnotowano aż 14 przypadków zainfekowania koronawirusem. Odwołany został niedzielny mecz tego zespołu z Avai w mistrzostwach stanu Santa Catarina.

Władze futbolowe, na polecenie wydziału zdrowia, natychmiast po uzyskaniu informacji o licznych zachorowaniach zdecydowały o odwołaniu jednych z największych derbów południowej Brazylii.

Zobacz także

COVID-19 bombarduje Chapecoense. Aż 14 przypadków zakażenia w klubie

Nie ujawniono, w którym zespole stwierdzono 14 przypadków koronawirusa, ale media przekazały, że chodzi o Chapecoense. To właśnie ten klub doświadczył wielkiej tragedii jesienią 2016 roku. Samolot z piłkarzami na podkładzie rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin – Chapecoense podróżowało na finał Copa Sudamericana. Zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener.

Mistrzostwa stanu Santa Catarina wznowiono 8 lipca. Tego dnia Chapecoense wygrało u siebie z Avai 2:0. Rewanż miał się odbyć w niedzielę.

W tym regionie Brazylii z powodu koronawirusa zmarło 485 osób, zaś w całym kraju prawie 71,5 tys.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu