Zamknij

Robinho skazany za gwałt zbiorowy. Czeka go długa odsiadka

19.01.2022 23:53
Robinho
fot. imago/Fotoarena/EAST NEWS

Szokujące wieści dochodzą z Włoch. Tamtejszy sąd skazał Robinho byłego gracza m.in. Milanu na dziewięć lat pozbawienia wolności. Piłkarz dopuścił się wraz ze swoim kolegą gwałtu zbiorowego w 2013 roku.

Robinho był w swoim czasie jedną z nadziei brazylijskiego futbolu. Piłkarz w przeszłości reprezentował m.in. Real Madryt, AC Milan czy Manchester City. Kariera napastnika nie potoczyła się jednak, tak jak oczekiwano.

Do skandalicznego zdarzenia doszło, gdy Robinho grał jeszcze w barwach "Rossonerich". W 2013 roku w jednym z lombardzkich klubów Brazylijczyk poznał 23-letnią Albankę. Po czasie kobieta oskarżyła zawodnika oraz jego kolegę o gwałt zbiorowy.

Robinho skazany przez włoski sąd

Napastnik dopuścił się przestępstwa wraz ze swoim przyjacielem Ricardo Falco. Po długim dochodzeniu, w 2017 roku włoski sąd skazał piłkarza w pierwszej instancji na karę dziewięciu lat pozbawienia wolności. Zawodnik wniósł apelację, jednak na nic się to zdało. W środę, 19 stycznia Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok dziewięciu lat za kratkami, odrzucając argumenty prawników zawodnika, którzy cały czas starali się przekonać wymiar sprawiedliwości, że do stosunku seksualnego doszło za zgodą obu stron.

Pomimo że wyrok jest prawomocny, to istnieje poważny problem z jego wykonaniem. Robinho bowiem nie przebywa obecnie na Półwyspie Apenińskim, tylko w swoim rodzinnym kraju. Zdaniem piłkarza, dopóki nie postawi stopy we Włoszech, nie zostanie zamknięty w celi. Władze obu państw jeszcze nie wydały stosownych oświadczeń, jednak należy zaznaczyć, że istnieje możliwość odsiedzenia wyroku w Brazylii.

RadioZET.pl