Zamknij

Bayern zapowiada walkę o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Reakcja klubu

28.07.2020 08:24
Bayern walczy o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego
fot. PAP/EPA

Karl-Heinz Rummenigge przyznał na wideokonferencji, że jego zdaniem Złota Piłka powinna zostać przyznana. Jednocześnie szef Bayernu zapowiedział walkę o trofeum dla Roberta Lewandowskiego. - Być może porozmawiam z Giannim Infantino i spróbuję przekonać go do tego, by on spróbował przekonać "France Football".

W ubiegłym tygodniu świat futbolu obiegła sensacyjna informacja, że w tym roku Złota Piłka nie zostanie przyznana. Organizatorzy tłumaczyli się "nieuczciwymi warunkami" związanymi z pandemią koronawirusa.

- To tak dziwny rok, że nie mogliśmy go potraktować jak każdego innego. O tej decyzji rozmawialiśmy już od dwóch miesięcy. Nie przyszło nam to łatwo, ale musieliśmy zaakceptować, że nie byłoby "normalnego", czy typowego zdobywcy Złotej Piłki - wyjaśniano.

Złotą Piłkę przyznawano bez przerwy od 1956 roku. W plebiscycie nigdy nie zwyciężył Polak, ale zdaniem niektórych w tym roku bardzo duże szanse na to trofeum miał Robert Lewandowski.

Złota Piłka dla Lewandowskiego? Reakcja Bayernu

- Uważam, że w sezonie, w którym wszystkie ligi, poza francuską, przeprowadziły rozgrywki do końca, Złota Piłka powinna być przyznana. - powiedział Karl-Heinz Rummenigge w czasie wirtualnej konferencji prasowej.

- Robert Lewandowski rozgrywa fantastyczny sezon. Być może najlepszy w karierze. Miałby wielkie szanse na pierwsze trofeum w karierze - podkreślał szef Bayernu. - Być może porozmawiam z Giannim Infantino i spróbuję przekonać go do tego, by on spróbował przekonać "France Football" - dodał.

Rekordzistą w liczbie takich wyróżnień jest Lionel Messi, który uznany był za najlepszego na świecie sześciokrotnie. Pięć razy zwyciężał Cristiano Ronaldo.

Piłkarze Bayernu, którzy po zdobyciu mistrzostwa kraju dostali kilka dni wolnego, wrócili już do treningów i przygotowują się do Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/bavarianfootballworks.com