Zamknij

Wiadomości TVP ostro skomentowały wybór jury Złotej Piłki

30.11.2021 23:24
Złota Piłka Wiadomości TVP skomentowały wybór jury Złotej Piłki. "Szok i skandal"
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Szok i skandal, Lewandowski okradziony – tak Wiadomości TVP skomentowały wyniki głosowania na zwycięzcę Złotej Piłki. „Światowe media nie mają jednak wątpliwości, że (..) kapitan reprezentacji Polski został okradziony z trofeum” – podano w materiale.

Po ogłoszeniu wyników głosowania na zwycięzcę Złotej Piłki media z całego świata komentowały decyzję jury. Wybór ocenili także redaktorzy Wiadomości TVP. "Szok i skandal, Lewandowski okradziony" – tak brzmi tytuł materiału, a w jego opisie czytamy, że „światowe media nie mają wątpliwości, że Lewandowski otrzymał nagrodę pocieszenia, a kapitan reprezentacji Polski został okradziony z trofeum”.

- Decyzja o odwołaniu Złotej Piłki najbardziej uderzyła w jedną osobę, tj. Roberta Lewandowskiego. On w ubiegłym roku nie miał konkurencji i wszyscy to wiedzą – mówił w materiale Wiadomości Maciej Iwański. Dziennikarz TVP, który jest uprawniony do głosowania na zwycięzcę plebiscytu, przyznał Lewandowskiemu 6 punktów, Jorginho 4, a Messiemu 3.

Lionel Messi ze Złotą Piłką. Wyniki głosowania

Lionel Messi otrzymał Złotą Piłkę po raz siódmy w karierze. Argentyńczyk, który w zeszłym sezonie wygrał Copa del Rey, Copa America i tytuł króla strzelców La Liga, pokonał Lewandowskiego różnicą jedynie 33 punktów. Argentyńczyk zebrał ich 613, a napastnik Bayernu Monachium - 580.

Wiadomości przywołały też wypowiedzi dziennikarzy z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, w które jasno stwierdzają, że Lewandowski został okradziony z nagrody.

Lewandowski: nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje

- Nie do końca rozumiem, dlaczego tak się dzieje, ale z drugiej strony doceniam to, co zrobiłem wszystko. Strzeliłem tyle bramek, że tylko dwie osoby mogły do tej pory wejść na taki szczyt – na koniec przyznał Robert Lewandowski, nawiązując do pobicia rekordu Gerda Mullera.

W historii Złotej Piłki tylko dwóch Polaków było wcześniej w czołowej trójce: w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek. W ubiegłym roku "France Football" odwołał plebiscyt z uwagi na pandemię COVID-19.

RadioZET.pl/TVP