Zamknij

Robert Lewandowski poleci do Paryża na galę "Złotej Piłki"

22.11.2021 22:15
Robert Lewandowski poleci do Paryża na galę Złotej Piłki
fot. AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski weźmie udział w uroczystej gali "Złotej Piłki", która odbędzie się w poniedziałek 29 listopada w Paryżu. Polak będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w plebiscycie magazynu "France Football".

Robert Lewandowski i plebiscyt "Złotej Piłki" mają za sobą burzliwą historię. W 2016 roku polski napastnik zajął 16. miejsce, co skwitował później krótkim, acz głośnym stwierdzeniem "le cabaret". Przed rokiem "France Football" zrezygnowało z głosowania ze względu na pandemię COVID-19, chociaż większość rozgrywek, w tym Liga Mistrzów, zostało wznowionych i dokończonych w późniejszym terminie. Bayern zdobył wówczas wszystko, co było do zdobycia, a kapitan reprezentacji Polski był naturalnym kandydatem do sięgnięcia po najbardziej prestiżową nagrodę indywidualną w świecie futbolu. W tym samym sezonie został uznany za najlepszego piłkarza FIFA i UEFA.

W 2021 roku "Lewy" pobił rekord Gerda Muellera, nastrzelał mnóstwo goli i wywalczył "Złotego Buta, ale Bawarczycy nie mieli tak udanego sezonu jak 12 miesięcy wcześniej. Wprawdzie znowu zdobyli mistrzostwo Niemiec, jednak trofeum Ligi Mistrzów pojechało do londyńskiej Chelsea. Z kolei mistrzostwa Europy padły łupem reprezentacji Włoch, a o występie biało-czerwonych lepiej długo nie rozmawiać. To sprawia, że Lewandowski jest w gronie tych, którzy mogą wygrać "Złotą Piłkę", ale trudno go nazywać faworytem.

Robert Lewandowski weźmie udział w gali "Złotej Piłki"

Najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w plebiscycie "France Football" jest mistrz Europy i zwycięzca Ligi Mistrzów, włoski pomocnik Chelsea Jorginho. Zagrozić mu może Lionel Messi, który w 2021 roku osiągnął pierwszy sukces z kadrą Argentyny - wygrał Copa America.

Głosowanie już dawno się zakończyło, co pewien czas pojawiają się przecieki z wynikami, ale wszystko stanie się jasne dopiero 29 listopada podczas gali w Paryżu. Pewne jest, że w uroczystości weźmie udział Robert Lewandowski. Polski napastnik Bayernu uda się do Francji w poniedziałek i wieczorem pojawi się na ceremonii wręczenia "Złotej Piłki". Trzymamy kciuki, aby to on wystąpił w roli głównej.

RadioZET.pl/Onet