Zamknij

Zbigniew Boniek o Złotej Piłce dla Messiego: Lewandowski został oszukany

08.12.2021 14:31
Zbigniew Boniek o Złotej Piłce dla Messiego: Robert Lewandowski został oszukany
fot. Hubert Mathis/REPORTER

Zbigniew Boniek przyznał, że według wielu działaczy UEFY przyznanie Messiemu Złotej Piłki było błędem. Były prezes PZPN-u w studio przed Ligą Mistrzów dodał też, że uważa, iż Robert Lewandowski został skrzywdzony.

Zbigniew Boniek był gościem studia Polsatu. Przed wtorkowymi spotkaniami Ligi Mistrzów były prezes PZPN-u zdradził swoją opinię na temat wyników głosowania na zwycięzcę Złotej Piłki.

— Gorący komentarz jest taki, że Robertowi wyrządzono wielką krzywdę. Przede wszystkim zrobiono mu wielką krzywdę, że nie przyznano w 2020 r. Złotej Piłki. Ja nie wiem, z jakiego powodu można było jej nie przyznać. Rozegrano wszystkie rozgrywki, Robert zdobył wtedy Champions League, mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec, był królem strzelców, to mu się należało w stu procentach — powiedział.

Zbigniew Boniek: Robert Lewandowski został oszukany

Według byłego piłkarza Juventusu i Widzewa nagrodzenie Messiego nie było efektem tego, że Argentyńczyk był najlepszy w zeszłym sezonie, a tego, iż jest on popularny.

— Nikt rozsądny kto zna się na piłce, nie sądził, że wyprzedzić może go Messi, który w tym roku spacerował na boiskach piłkarskich, bo nic specjalnego nie zrobił, oprócz Pucharu Ameryki. Jednak wielkość, globalność i rozpoznawalność marki Messiego spowodowała, że dziennikarze na Seszelach, Malediwach czy w innych krajach głosowali na Messiego. Niektórzy z nich w ogóle nie głosowali na Lewandowskiego — podkreślił.

Boniek dodał też, że według wielu działaczy UEFY decyzja jurorów skrzywdziła Lewandowskiego.

— Czasami mówimy na takie tematy, bo lubimy rozmawiać o piłce. Jeżeli chodzi o to, co w trawie piszczy, to prawie wszyscy mówią jasno, że Robert został oszukany, że jak to mówią Włosi, został "przekręcony" — zdradził Zbigniew Boniek.

RadioZET.pl/Polsat Sport