Zamknij

Wybory 2020 a poglądy polityczne Lewandowskich. Wymowne słowa

01.07.2020 08:49
Robert Lewandowski
fot. Instagram/Robert Lewandowski

Wybory prezydenckie 2020 wywołują mnóstwo spekulacji wśród wszystkich grup społecznych. Nie inaczej jest w przypadku kibiców, którzy zastanawiają się, na kogo głosowali Robert i Anna Lewandowscy. Głos na temat poglądów politycznych pary zabrał ostatnio były agent "Lewego", Cezary Kucharski.

Lewandowscy mają poglądy, ale od początku współpracy doradzałem im, aby publicznie się na ten temat nie wypowiadali - napisał na Twitterze Kucharski. W ten sposób odniósł się do felietonu Rafała Steca, dotyczący m.in. poniedziałkowego wpisu Zbigniewa Bońka na Twittrze, który stwierdził, że "prezydent może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem".

Wybory 2020. Na kogo głosowali Lewandowscy?

Kucharski nie zdradził, kogo wspierają Robert i Anna Lewandowscy, jednak wyraźnie zasugerował, że nie chcą publicznie wypowiadać się na tematy polityczne. Przykładem tego, jak negatywnie może zostać odebrana tego typu wypowiedź, jest chociażby przypadek Michaela Jordana, który w swoim czasie był jeszcze większą gwiazdą niż "Lewy". Legendarny koszykarz, gdy zapytano go o to, czy poprze w wyborach prezydenckich czarnoskórego Harveya Gantta, wypowiedział słynne zdanie: "Republikanie też kupują buty". To ściągnęło na niego lawinę krytycznych komentarzy.

Robert Lewandowski, aby oddać głos w wyborach prezydenckich 2020, miał w niedzielę specjalnie przylecieć do Polski. Kapitanowi biało-czerwonych w spełnieniu obywatelskiego obowiązku nie przeszkodził nawet fakt, że dzień wcześniej świętował zdobycie tytułu mistrza Niemiec. W przeciwieństwie do takich sportowców jak np. Tomasz Adamek, nie przyznał się publicznie, na kogo głosował. Podobnie jak jego żona, Anna.

Wybory prezydenckie 2020: Duda kontra Trzaskowski

Walkę w wyborach prezydenckich 2020 toczą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W pierwszej turze urzędujący prezydent otrzymał 43,5 proc. wszystkich głosów, jego rywal 30,46 proc. Druga tura odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.

RadioZET.pl/AN

Posłuchaj podcastu