Bundesliga: Bayer coraz bliżej Ligi Mistrzów, Werder rozbity

18.05.2020 22:28
Werder Brema - Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen rozbił na wyjeździe Werder Brema 4:1 w meczu 26. kolejki Bundesligi i zbliżył się na jeden punkt do zajmującego 4. lokatę RB Lipsk. "Aptekarze" są coraz bliżej miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów.

W sobotę RB Lipsk bezbramkowo zremisował u siebie z Freiburgiem i nie dość, że stracił trzecią pozycję na rzecz Borussii Moenchengladbach, to już po jednym meczu od wznowienia rywalizacji w Bundeslidze musi jeszcze oglądać się za plecy, gdzie mocno napiera Bayer Leverkusen.

Podopieczni Petera Bosza pojechali do Bremy, landu, który w marcu jako pierwszy zagroził przerwaniem sezonu ze względu na pandemię koronawirusa. Jeden z senatorów groził wówczas, że nawet w przypadku braku decyzji DFL, on i tak zablokuje rozegranie spotkania Werderu z Bayerem. Ostatecznie władze ligi same doszły do wniosku, że w takich warunkach nie ma możliwości kontynuowania rozgrywek. Dwumiesięczna przerwa nie poprawiła jednak sytuacji bremeńczyków.

Werder przegrał z Bayerem

Po 25 kolejkach Werder zajmował 17. miejsce, a straty do zajmującej pozycję barażową Fortuny Duesseldorf w sobotę [remis z Paderborn 0:0 - red.] wzrosły do pięciu punktów. Nie udało się ich zniwelować, bo gospodarze po bardzo słabym meczu przegrali z ekipą z Leverkusen aż 1:4.

Wynik spotkania w 28. minucie otworzył Kai Havert, a 120 sekund później wyrównał Theodor Gerbe Selassie. Jak się okazało, dla Werderu był to gol honorowy, a przyjezdni jeszcze przed przerwą, znów za sprawą ustawionego na szpicy Havertza, wyszli na prowadzenie.

Po przerwie na listę strzelców wpisali się jeszcze Mitchell Weiser i Kerem Demirbay.

W następnej kolejce Werder Brema zagra na wyjeździe z walczącym o udział w Lidze Europy Freiburgiem, a Bayer Leverkusen, również w delegacji, w hicie 27. serii gier zmierzy się z Borussią Moenchengladbach.

Werder Brema - Bayer Leverkusen 1:4

Bramki: Theodor Gebre Selassie (30.) - Kai Havertz (28., 33.), Mitchell Weiser (61.), Kerem Demirbay (78.)