Zamknij

W Bayernie wciąż nie tracą nadziei. "Może Lewandowski przedłuży umowę"

06.06.2022 19:42

Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness wciąż nie traci nadziei, że Robert Lewandowski nie tylko pozostanie w bawarskim klubie, ale nawet podpisze z nim nowy kontrakt. - Może nad wspólnym domem Lewandowskiego i Bayernu znów zaświeci słońce - powiedział Hoeness na antenie telewizji Sport1.

Robert Lewandowski
fot. AP/Associated Press/East News

Honorowy prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness liczy, że Robert Lewandowski mimo wszystko pozostanie w klubie. Polski piłkarz nie ukrywa, że chciałby opuścić Bayern jeszcze w tym roku, ale Hoeness wciąż ma nadzieję, że ten scenariusz się nie sprawdzi.

- Oby wypełnił do końca swój kontrakt, bo nie ma nikogo, kto mógłby go zastąpić. A potem zobaczymy, czy w przyszłym roku odejdzie za darmo, czy może jednak przedłuży umowę. Tego nie wie nikt - stwierdził Hoeness na antenie telewizji Sport1.

"Może Lewandowski przedłuży umowę z Bayernem"

Lewandowski i jego agent Pini Zahavi stwierdzili wcześniej, że dla nich "Bayern jest już historią". Polak szykuje się do transferu - prawdopodobnie do Barcelony. - Wszystkim zaangażowanym radziłbym, aby podchodzili do tego rzeczowo i nie dopuścili do eskalacji sytuacji. A wtedy może nawet nad wspólnym domem Lewandowskiego i Bayernu znów zaświeci słońce - skomentował honorowy prezes Bawarczyków.

Jego zdaniem w klubie trwają intensywne prace nad stworzeniem drużyny gotowej do walki o najwyższe cele w kolejnym sezonie. - Jeśli wszystko, o czym mi mówiono, zostanie zrealizowane, to widzę sporą szansę na to, że będziemy mieli w przyszłym roku atrakcyjny zespół - z Robertem Lewandowskim - podsumował Hoeness.

Kapitan reprezentacji Polski broni barw Bayernu od 2014 roku. Z tym klubem m.in. osiem razy został mistrzem Niemiec, trzykrotnie zdobył krajowy Puchar i raz triumfował w Lidze Mistrzów.

loader

RadioZET.pl/PAP