Viaplay przeprasza za awarię. Fani narzekali na transmisję meczu BVB - Bayern

07.12.2021 11:18
Viaplay przeprasza za awarię podczas meczu BVB - Bayern

Viaplay, oficjalny i jedyny nadawca Bundesligi w Polsce, przeprosiło za awarię, która spowodowała przerwę w transmisji sobotniego Der Klassikera Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Z powodu problemów technicznych kibice nie obejrzeć m.in. pierwszego gola Roberta Lewandowskiego.

Bayern Monachium w sobotę pokonał Borussię Dortmund 3:2, a dwa z trzech goli dla Bawarczyków zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Niestety część osób śledzących spotkanie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay, wyłącznego nadawcy Bundesligi w Polsce, nie mogło obejrzeć pierwszego trafienia snajpera gości z 9 minuty. Wszystko przez problemy techniczne.

Firma zapewniała, że pracuje nad usunięciem awarii, ale udało się to dopiero po kilkunastu minutach. Na szczęście kibice nie przegapili innych kluczowych momentów - kolejna bramka padła z 44. minucie za sprawa Kinglseya Comana.

BVB - Bayern: Viaplay przeprasza

Dopiero w poniedziałek, dwa dni po meczu, Viaplay zdecydowało się przeprosić za zaistniałą sytuację. Przypomnijmy, że subskrypcja kosztuje 34 zł miesięcznie.

"Wiemy, że niektórzy spośród naszych subskrybentów, korzystający z dostępu do serwisu za pośrednictwem konta Viaplay, mogli mieć problem związany z odbiorem sobotniego meczu pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem Monachium" - napisano w komunikacie.

"Traktujemy tę sprawę niezwykle poważnie i robimy wszystko, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Najmocniej przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuację" - dodano.

Bayern Monachium odskoczył drugiej Borussii Dortmund na cztery punkty.