Zamknij

Zdjęcia zmarłych na trybunach. Wzruszająca oprawa kibiców Unionu Berlin [WIDEO]

20.08.2019 22:32
Union
fot. Matthias Koch/Imago Sport and News/East News

Kibice Unionu Berlin zaprezentowali w niedzielę niezwykle wzruszającą oprawę. Fani przynieśli na stadion zdjęcia swoich najbliższych, którym nie przyszło doczekać historycznego, pierwszego meczu ich ukochanego zespołu w Bundeslidze. Klub doliczył wszystkie zdjęcia zmarłych do oficjalnej frekwencji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tysiące kibiców Unionu Berlin śpiewających hymn "Eisern Union", zdjęcia zmarłych w dłoniach, a w tle rozpoczynający się pierwszy, historyczny mecz klubu w Bundeslidze. Oprawa i atmosfera, które zaserwowali nam podczas meczu 1. kolejki z RB Lipsk fani popularnych "Żelaznych" odbiły się echem nie tylko w Niemczech, ale i na całym świecie. 

Tym bardziej, że klub zdecydował się policzyć wizerunki kibiców, którym nie udało się dożyć do historycznej chwili i doliczył je do oficjalnej frekwencji na stadionie. Wcześniej w cenie biletu zagwarantował fanom wydrukowanie zdjęć zmarłych.

Kibice Unionu Berlin zaprezentowali wzruszającą oprawę. Przynieśli zdjęcia zmarłych na trybuny

Dla Unionu Berlin mecz przeciwko RB Lipsk był debiutem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech. Niestety, debiutem nieudanym, ponieważ wyższy o klasę rywal okazał się być bezlitosny dla drużyny Rafała Gikiewicza. Lipszczanie pewnie pokonali "Die Eisernen" 4:0.

Chociaż trener Unionu nie pozostawił suchej nitki na swoich podopiecznych, niemieckie media nie były aż tak krytyczne wobec wszystkich piłkarzy przegranej drużyny. Ich zdaniem jednym z zawodników, który mógł się nawet podobać był właśnie polski bramkarz Rafał Gikiewicz. - Popełnił błąd przy drugim golu, ale przy pozostałych nie miał szans na skuteczne interwencje - komentują Niemcy.

RadioZET.pl/sport.pl/MG