Zamknij

Legendarny działacz Bayernu krytykuje agenta Lewandowskiego

13.09.2020 18:17

Uli Hoennes w ostatnio udzielonym wywiadzie skrytykował agenta Roberta Lewandowskiego i Davida Alaby. Legendarny działacz Bayernu w rozmowie z portalem Sport1.de nazwał Piniego Zahaviego „chciwą piranią”.

Uli Hoennes atakuje agenta Lewandowskiego i Alaby
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

David Alaba od ponad dziesięciu lat gra w Bayernie Monachium. Wspólnie z klubem m.in. ośmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Niemiec i dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Jednak w przyszłym roku 28-latkowi wygasa kontrakt z Bawarczykami. Piłkarz rozważa możliwość odejścia, o czym świadczy zatrudnienie przez niego nowego agenta, Piniego Zahaviego, który reprezentuje też Roberta Lewandowskiego.

Wobec tego dla Bayernu będzie to ostatnia okazja, aby móc zarobić na ewentualnym transferze Alaby. Ewentualnie zawodnik nawiązał współpracę z Izraelczykiem, aby wynegocjować lepszą umowę w ekipie mistrza Niemiec. Jednak sytuacja Austriaka cały czas się zmienia. Jeszcze w sierpniu, Oliver Kahn przekonywał, że obrońca zostanie w klubie. W ostatnim czasie, „Kicker” podawał, że 28-latek chce zarabiać w Bayernie 25 milionów euro, ale monachijczycy proponują mu tylko 11 milionów plus sześć milionów wynikających z bonusów. Do sytuacji Alaby odniósł się Uli Hoennes.

Robert Lewandowski z nowym biznesem. Tyle zarabia w kilkanaście sekund

- David ma chciwą piranie w postaci agenta. Widać wyraźny wpływ Zahaviego na postawę Alaby. Tu chodzi tylko o pieniądze, przecież David gra w najlepszym klubie świata. Gdzie mógłby się przenieść? Zahavi liczy na sutą prowizję, nawet ośmiocyfrową! Nie dziwię się, że Brazzo [Hasan Salihamidžić - dyr. sportowy] spanikował podczas rozmowy – przyznał legendarny działacz Bayernu.

Prezes klubu, Herbert Hainer dodał, że austriacki zawodnik otrzymał od klubu „bardzo atrakcyjną i uczciwą propozycję”.

RadioZET.pl/sport1.de