Zamknij

Reprezentant Polski zmienił klub. Przeszedł do lidera ligi tureckiej

10.01.2022 16:57
Tymoteusz Puchacz
fot. AP Pool/Associated Press/East News

Tymoteusz Puchacz zmienia barwy klubowe. Polak udaje się na półroczne wypożyczenie do lidera ligi tureckiej - Trabzonsporu.

Tymoteusz Puchacz nie może zaliczyć swojej przygody w Niemczech do udanych. Polak trafił do Unionu Berlin w lipcu 2021 roku, jednak nie znalazł uznania w oczach trenera stołecznego klubu. Wychowanek Lecha Poznań nawet nie zadebiutował w Bundeslidze. 

Nic więc dziwnego, że 22-latek zmienił barwy klubowe. W poniedziałek 10 stycznia został oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek tureckiego Trabzonsporu. Puchacz chce tym samym odbudować formę, by powalczyć o powołanie na marcowe baraże reprezentacji Polski oraz późniejszą ewentualną grę na mundialu w Katarze.

Puchacz zmienia klub

Puchacz przeszedł do lidera tureckiej ekstraklasy na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Jak podał niemiecki portal "Kicker" klub z Turcji nie zagwarantował sobie transferu definitywnego.

Oznacza to, że działacza Unionu Berlin wciąż wierzą w talent Polaka. Na łamach strony internetowej niemieckiego klubu ukazała się nawet wypowiedź dyrektora zarządzającego - Oliviera Ruhnerta, który tłumaczył, czemu zdecydowano się na taki ruch. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Tymoteusza. Poprzez wypożyczenie chcieliśmy dać mu możliwość regularnej gry w najbliższych sześciu miesiącach, czego wcześniej nie mogliśmy mu zagwarantować. Trabzonspor to dobry wybór, ponieważ dysponuje wysokiej jakości składem - podkreślił.

RadioZET.pl