Spokojna wygrana Bayernu Monachium. Lewandowski w roli asystenta

17.04.2022 17:28
Bielefeld - Bayern na żywo

To było spokojne niedzielne popołudnie w wykonaniu Bayernu Monachium. Bawarczycy pewnie pokonali Arminię Bielefeld 3:0 i umocnili się na pozycji lidera Bundesligi. Robert Lewandowski nie wpisał się na listę strzelców, choć zaliczył asystę.

Bayern Monachium mierzył się na wyjeździe z Arminią Bielefeld. Gospodarze, który desperacko walczą o utrzymanie w Bundeslidze nie postawili mistrzowi Niemiec wysokich wymagań. Piłkarze Juliana Nagelsmanna pewnie wygrali 3:0 i wrócili na zwycięską ścieżkę po blamażu w Lidze Mistrzów

Od pierwszych minut Robert Lewandowski i spółka wyglądali bardzo energicznie w ataku. Nieustanna ofensywa przyniosła skutek w postaci szybko strzelonego pierwszego gola. W 10. minucie świetne podanie za linię obrony dostał Alphonso Davies. Kanadyjczyk wypatrzył w polu karnym Lewandowskiego, jednak piłka minęła Polaka. Na szczęście dla gości futbolówka odbiła się od Jacoba Laursena, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Pewna wygrana Bayernu z Arminią

Drugi gol dla Bayernu padł w siódmej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Idealną piłkę z głębi pola posłał Kimmich do Gnabry'ego. Skrzydłowy wykorzystał dobre podanie od kolegi i pewnym strzałem podwyższył wynik rywalizacji. Początkowo sędzia dopatrzył się spalonego, jednak po konsultacji z VAR-em uznał bramkę. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Bayern dalej prowadził grę i starał się strzelić trzeciego gola. Ostatnia bramka padła jednak pod koniec spotkania, bo w 85. minucie. Wtedy akcję w środku pola zapoczątkował Jamal Musiala. Niemiec wypatrzył w środku pola Kimmicha, który wypuścił na wolne pole Lewandowskiego. Polak poczekał chwilę w polu karnym i zagrał do Musiali. Młody pomocnik z najbliższej odległości ustalił wynik meczu.

Bayern Monachium dzięki wygranej 3:0 nad Arminią umocnił się na pozycji lidera Bundesligi. Druga Borussia Dortmund traci do Bawarczyków dziewięć punktów, a do końca sezonu zostały tylko cztery kolejki.