Sensacja w Monachium. Bayern przegrał z Eintrachtem Frankfurt

03.10.2021 19:30
Bayern - Eintracht: Relacja live i wynik online meczu Bundesligi

Bayern Monachium w meczu 7. kolejki Bundesligi niespodziewanie przegrał u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:2. To pierwsza w tym sezonie porażka Bawarczyków.

• Bayern Monachium w 7. kolejce Bundesligi mierzył się z Eintrachtem Frankfurt
  • Robert Lewandowski walczył o kolejne trafienie, ale tym razem nie trafił do siatki
  • Dla Bawarczyków to pierwsza porażka w tym sezonie ligowym

Eintracht Frankfurt przyjechał do Monachium dopiero po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Mimo że wyraźnym faworytem spotkania byli Bawarczycy, goście zrealizowali swój cel. Trzy punkty w dużej mierze zawdzięczają Kevinowi Trappowi, który raz po raz ratował zespół przed utratą gola.

Od początku na boisku rządził Bayern. Doskonałe okazje do zdobycia gola miał Lewandowski, ale nie potrafił odnaleźć drogi do siatki rywala. Przełamanie nadeszło w 29. minucie, gdy polski napastnik obsłużył dobrym podaniem Leona Goretzkę, a ten mocnym strzałem trafił do bramki.

Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, gdyż już trzy minuty później na tablicy wyników widniał remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę po strzale głową do bramki skierował Martin Hinteregger. W końcówce spotkania goście zadali kolejny cios. Manuela Neuera dokładnym strzałem z ostrego kąta pokonał Filip Kostić.

Mimo porażki Bayern utrzymał prowadzenie w tabeli. Jego przewaga nad drugą Borussią Dortmund stopniała jednak do jednego punktu. Eintracht jest trzynasty.