Nieprawdopodobny gol Haalanda, Borussia rozgromiła Schalke

20.02.2021 20:32
Erling Haaland

Borussia Dortmund wygrała z Schalke Gelsenkirchen 4:0 w derbach Zagłębia Ruhry. Dwie bramki zdobył Erling Haaland. Na uwagę zasługuje drugie trafienie Norwega, który popisał się efektownym uderzeniem nożycami.

W meczu Borussii z Schalke kibice długo musieli czekać na gole. W 42. minucie wynik spotkania otworzył Sancho. Po chwili strzelec bramki zanotował asystę do kapitalnego trafienia Erlinga Haalanda. Po wrzutce w pole karne 20-latek popisał się wspaniałym strzałem nożycami.

Po zmianie stron do siatki gospodarzy trafił Raphael Guerreiro, wykorzystując podanie od Marco Reusa. W 79. minucie drugiego gola w meczu odnotował Haaland, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Schalke - Borussia: Genialny gol Haalanda

Po zwycięstwie Borussia umocniła się na szóstym miejscu w tabeli. Z kolei Schalke jest ostatnią drużyną Bundesligi, która do najbliższego Mainz traci osiem „oczek”.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 0:4 (0:2)

Bramki: Jadon Sancho (42), Erling Haaland (45, 79), Raphael Guerreiro (60)