Zamknij

Rummenigge w zachwytach o Lewandowskim: "To najlepszy ambasador Polski"

21.05.2021 13:36
Karl-Heinz Rummenigge
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER/East News

Karl-Heinz Rummenigge udzielił obszernego wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty, w którym odniósł się m.in. do pobicia przez Roberta Lewandowskiego rekordu Gerda Muellera w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie oraz przyszłości napastnika w Bayernie Monachium. Szef Bawarczyków zaapelował również do polskiego premiera - Mateusza Morawieckiego.

Karl-Heinz Rummenigge, szef piłkarskiego Bayernu Monachium, jest przekonany, że w sobotnim meczu z Augsburgiem Robert Lewandowski choć raz trafi do siatki i poprawi 49-letni rekord Gerda Muellera w liczbie goli strzelonych w jednym sezonie  Bundesligi.

- Moja wiadomość dla polskich kibiców w tym momencie jest prosta: bawcie się najbliższą sobotą. Jestem przekonany, że Robert pobije rekord Muellera - powiedział były świetny napastnik, a od lat działacz piłkarski kierujący mistrzem Niemiec w wywiadzie dla portalu "WP Sportowe Fakty".

Rummenigge: "Jestem przekonany, że Lewandowski pobije rekord Muellera"

Polski piłkarz przed tygodniem uzyskał 40. bramkę w tej edycji rozgrywek i wyrównał osiągnięcie legendarnego "Bombera" z sezonu 1971/72. W sobotę o godzinie 15:30 Lewandowski stanie przed ostatnią szansą poprawienia dorobku i rekordu.

- Nawet wyrównanie rekordu Gerda jest czymś niewiarygodnym. To szalone! Ale jestem przekonany, że w sobotę Robert strzeli gola numer 41. Koledzy na pewno mu pomogą, będziemy świadkami historycznego wydarzenia - dodał Rummenigge i zaznaczył, że przez lata był pewny, że rekord Muellera nie zostanie pobity.

- Przez długie lata nie zmieniałem zdania, bo... nie musiałem. Ale potem pojawił się Robert... - wspomniał.

Rummenigge: "Rekord Gerda Muellera w klasyfikacji strzelców wszech czasów też jest zagrożony"

Lewandowski jest drugi w klasyfikacji wszech czasów najlepszych strzelców Bundesligi. W niej do Muellera traci 89 trafień. Na pytanie, czy również ten rekord jest zagrożony, odparł: - Potrafię sobie wyobrazić, że Robert przez kilka najbliższych sezonów będzie strzelał po 30 goli w sezonie. Moja odpowiedź jest więc taka: tak, uważam, że ten rekord też jest zagrożony.

Rummenigge, który występował w Bayernie wspólnie z Muellerem, pokusił się o porównanie obu snajperów.

- Mueller był niesamowity. Mając zero okazji, potrafił strzelić dwa gole. Żył, aby zdobywać bramki. Robert jest inny, jest bardziej zespołowym piłkarzem, bardziej uczestniczy w grze zespołu niż Gerd, który był królem pola karnego. A zatem z czysto piłkarskiego punktu widzenia Robert ma więcej do zaoferowania, ale obaj są wielkimi legendami - zauważył.

Dietmar Hamann: "Z szacunku do Muellera Lewandowski nie powinien próbować poprawić jego rekordu"

Działacz, który piłkarskim mistrzem Niemiec będzie kierował do końca roku, a później ustąpi miejsca Oliverowi Kahnowi, odniósł się również do słów Dietmara Hamanna. Inny były zawodnik monachijskiego klubu uważa, że z szacunku wobec Muellera Polak nie powinien próbować poprawić jego rekordu.

- Jest ekspertem telewizyjnym, płacą mu za "polaryzowane" opinie. Ale wiemy, jak traktować takie wypowiedzi... - skomentował.

Rummenigge: "Robert Lewandowski nie odejdzie z Bayernu za żadne pieniądze"

Szef Bayernu po raz kolejny odniósł się do spekulacji transferowych wokół kapitana reprezentacji Polski, którego wiąże z tym klubem jeszcze dwuletni kontrakt. Podkreślił, że on nie jest na sprzedaż, a wszystkie plotki i artykuły na ten temat nie mają sensu.

- Lewandowski nie zostanie sprzedany. Jego agent Pini Zahavi, wie o tym. Kto by sprzedał piłkarza, który jest w stanie strzelić 60 goli rocznie, który w wieku 32 lat jest najlepszym piłkarzem świata? Bayern go nie sprzeda. Kiedy tylko ktoś do mnie dzwonił i próbował podpytywać o transfer Roberta, od razu mówiłem: "Nawet nie próbuj mi rzucać kwotami. Ten piłkarz nie jest na sprzedaż" - tłumaczył.

Rummenigge: "Przekażcie Mateuszowi Morawieckiemu moje słowa"

Rummenigge porównał też Lewandowskiego do diamentu i określił go mianem najlepszego ambasadora Polski.

- Robert jest jak diament. Jest obecnie największym diamentem światowego futbolu, lśni najmocniej. I proszę przekazać polskiemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że Robert Lewandowski jest teraz najlepszym ambasadorem Polski - podsumował.

RadioZET.pl/PAP, WP Sportowe Fakty