Zamknij

Lewandowski powiedział nieprawdę? Ostra reakcja prezydenta Bayernu

Maciej Walasek
15.05.2022 16:25
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Herbet Hainer, prezydent Bayernu Monachium zabrał głos na temat ewentualnego odejścia z klubu Roberta Lewandowskiego. W programie "Doppelpass" dał jasno do zrozumienia, że napastnik reprezentacji Polski będzie występował w bawarskiej drużynie do czerwca 2023 roku, czyli do momentu wygaśnięcia umowy.

Serial pt: "odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu" nie chce się kończyć. Po słowach samego piłkarza o niezaakceptowaniu propozycji nowego kontraktu i chęci odejścia z zespołu musiał zareagować sam prezydent monachijczyków.

W czasie rozmowy w programie "Doppelpass" Herbert Hainer wysłał jasny komunikat w stronę obozu polskiego napastnika, że jego umowa z Bayernem wygasa w czerwcu 2023 roku, ale do tego czasu piłkarz będzie zawodnikiem ekipy z Allianz Arena.

Lewandowski zostanie w Bayernie? Prezydent klubu nie ma wątpliwości

- Umowa Lewandowskiego z Bayernem obowiązuje do czerwca 2023 roku. Robert będzie grał dla nas do tego czasu. Kiedy podpisujesz kontrakt, nie możesz twierdzić, że ktoś cię zmusza do jego wypełnienia. Umowa nie jest jednostronna - podkreślił. Następnie Heiner dał do zrozumienia, że Lewandowski przyszedł do Bayernu jako wolny gracz i najwidoczniej jako wolny gracz odejdzie.

-  Z tego co wiem, Oliver Kahn i Hasan Salihamidzić złożyli Lewandowskiemu ofertę przedłużenia kontraktu, ale została ona odrzucona. Robert powiedział, że musimy znaleźć rozwiązanie dla obu stron. Bayern jest jedną z nich. Ma prawo nie przedłużać umowy - wyjaśnił.

Robert Lewandowski w tym sezonie zdobył z Bayernem mistrzostwo Niemiec, a sam po raz siódmy w karierze sięgnął po koronę króla strzelców Bundesligi.  Według telewizji Sport1 agent Lewego Pini Zahavi porozumiał się już z Barceloną w sprawie trzyletniego kontraktu.

RadioZET.pl