Zamknij

Robert Lewandowski zmienia zdanie ws. Bayernu. Nagle się wycofał

Maciej Walasek
09.06.2022 17:02

Robert Lewandowski spuścił z tonu i zaczął delikatniej wypowiadać się na temat swojej przyszłości. W ostatniej wypowiedzi napastnik przyznał, że nie wie, czy uda mu się odejść z Bayernu w tym okienku transferowym. - Mój kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, więc poprosiłem klub o zgodę na zmianę otoczenia - wyjaśnił.

Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Robert Lewandowski pod koniec maja wyłożył karty na stół, mówiąc publicznie, że nie wyobraża sobie dalszej gry w Bayernie Monachium. Reprezentant Polski powtarza, że potrzebuje nowych bodźców i kolejnych wyzwań. Niestety, jego zdania nie podzielają szefowie Bayernu, którzy jak mantrę powtarzają, że 33-latek ma ważny kontrakt do czerwca przyszłego roku i na pewno go wypełni.

Niemiecki "Bild", który po ostatnim wywiadzie Lewandowskiego w podcaście WojewódzkiKędzierski nazwał wypowiedź Polaka "kolejnym atakiem na Bayern", postanowił porozmawiać z napastnikiem i dowiedzieć się więcej. Kapitan biało-czerwonych zaskoczył dziennikarzy, zaznaczając, że nie jest do końca pewien, jaka czeka go najbliższa przyszłość.

Lewandowski zostanie w Bayernie na kolejny sezon?

"Nie wiem, czy odejdę. Mój kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, więc poprosiłem klub o zgodę na zmianę otoczenia. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. Dzięki temu klub będzie mógł na mnie zarobić" - cytuje magazyn słowa polskiego piłkarza.

"Nie jesteśmy wrogami. Szanuję ten klub i to miasto, bo stały się dla mnie małą ojczyzną. Nie jestem samolubny. Wiem, co dał mi Bayern i bardzo to doceniam. Mediom często zależy na plotkach i emocjach. Chcę, żeby to się skończyło i nie chcę dolewać oliwy do ognia" - czytamy dalej.

Robert Lewandowski jest zawodnikiem Bayernu od ośmiu lat. W tym czasie zagrał w 374 meczach, w których zdobył 344 bramki i zanotował 124 asysty.

loader

RadioZET.pl